Samoistne resetowanie komputera w czasie instalacji systemu

Witam, ostatnio mój system troszkę zaczął ‘‘zamulać’’. W grach zaczęły spadać FPS-y, start sytemu zajmował dłużej niż normlanie, ogołem spowolnił się komputer. Postanowiłem wgrać nowy system. Włorzyłem płytkę z oryginalnym Windowsem XP, a nastepnie rozpocząłem instalację. Niestety przez moją nieuwagę zamiast na dysku ‘‘C’’ system zainstalowałem na partycji ‘‘D’’ (tym samym miałem dwa Windowsy zainstalowane na komputerze). Postanowiłem wgrać system jeszcze raz. Dla pewności (podczas instalacji nowego systemu) usunąłem partycję ‘‘D’’, a następnie utworzyłem ją od nowa. Po tym sformatowałem rownież dysk ‘‘C’’ i zainstalowałem na nim ‘‘swierzy’’ system. Wgrałem sterowniki, a następnie sformatowałem partycję ‘‘D’’, aby dało się na niej instalować pliki. Po tej operacji zacząłem ściągać potrzebne mi programy (antywirus,CCleaner itp.), które zostały podczas instalacji systemu usunięte. Z uwagi na to iż Windows XP, którego zainstalowałem był z dodatkiem SP 2, postanowiłem zaktualizować go na SP 3. Ściągnałem dodatek SP3 z internetu (kiedyś również go ściągałęm, więc byłem pewien, że wszystko będzie OK), a następnie rozpocząłem instalację. W połowie instalacji system się zawiesił. Myszka, klawiatura - nic nie działało. Zresetowałem komputer, lecz spotkałem się z opcjami ‘‘uruchom system windows normlanie, uruchom system windows w trybie awaryjnym itd.’’ Niestety gdy klikałem każdą z opcji komputer automatycznie włączał sie od nowa. Poczytałem trochę o tym na internecie i użytkownicy pisali, aby wgrać nowego Windowsa. Sflustrowany postanowiłem wgrać go ponownie. Niestety, gdy włorzyłem płytkę i nacisnąłem dowolny klawisz,  po pojawieniu się komunikatu ‘‘Instalator sprawdza konfigurację sprzętową komputera’’ komputer znowu sam się zresetował. Poirytowany postanowiłem sformatować partycję za pomocą programu ‘‘Gparted Live’’, lecz płyta nie jest czytana. Nie wiem już co mam robić :confused: Proszę o jakąś stosowną radę. 

Moja pierwsza rada to trzeba iść po słownik ortograficzny. Druga sprawa, bo trochę zawiły ten tekst… na jakim jesteś etapie w tym momencie ? spróbuj uruchomic system przez tryb awaryjny… zaleciłbym reset biosu i ogólnych ustawień komputera ale chyba nie jesteś aż tak doświadczony patrząc na Twój styl  pisania.

PeKTOv , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

PeKTOv

 

jeśli chodzi o SP3 możesz go sobie zintegrować z płytą xp

http://www.purepc.pl/node/881?page=0%2C0

Po pierwsze pisałem, z telefonu i trochę błędów się powkradało. Uruchomienie systemu w trybie awaryjnym nic nie daje, ponieważ od razu następuje reset kompa. A reset BIOS-u na obecną chwilę nie wchodzi w gre bo nie mam jak to zrobić :wink:

OK spróbuję z innego kompa :wink: