Samoistne resetowanie się komputera

Witam

Otóż, jak w temacie, mam problem z resetowaniem się komputera. W ciągu dwóch tygodni zresetował się trzy razy. Pierwszy - gdy grałem w Morrowinda (po ok 2 godzinach grania). Drugi podczas podłączania kamerki internetowej do USB, trzeci ostatnio, przy wczytywaniu strony internetowej.

Mój komputer:

AMD AthlonXP 1,7+

512 MB RAM (dwie kości w dualu, w biosie ustawione na tryb kompatybilności)

WD SATA 160 GB

Płyta główna na chipsecie NForce 2

Grafika GeForce FX 5500 256MB

Zasilacz - stary 300W (ok 5cio letni, nie pamiętam producenta).

Dodatkowo do portów USB mam podłączone 6 urządzeń, z czego 5 korzysta z zasilania USB (Irda, kamerka, port podczerwieni do pilota, odbiornik myszy z ładowarką baterii, modem Sagem - neostrady).

Według mnie głównym podejrzanym jest zasilacz, ale proszę was też o radę. Czy istnieje sposób na sprawdzenie, czy zasilacz nie ma problemów z dostawą mocy do systemu? Co jeszcze może być problemem - komputer chodzi bezbłędnie już od kilku miesięcy (kiedy wymieniłem dysk twardy i płytę główną).

W podglądzie zdarzeń jakieś błędy wywala?

Wymuś BSOD-a.

Zobacz czy trzyma napięcia, chodź wątpie…

Do wymiany na Fortron 350W > allegro.

Jest jakiś prostszy sposób niż rozebranie komputera i przytknięcie miernika?

Z pewnością wina zasiłki.

to raczej najlepszy sposób bo programy takie jak np: popularny everest nie podają dokładnych napięć. zasiłka trochę za słaba do tylu urządzeń. Tak jak powiedział Błażej konieczna będzie raczej wymiana :slight_smile:

W przyszłym tygodniu pożyczę zasilacz od znajomego. Zobaczymy. Dzięki wszystkim za rady.