Samoistne resety komputera

Od pewnego czasu komputer sam się zawiesza, lub restartuje. Częściej następują restarty. Komputer skanowany OnLine, Nortonem (Zrestartował się chyba 10 razy zanim przeskanowałem) oraz Antyspamem… Nic nie ma. Tak więc myślę, że jest to wada sprzętowa. Oto konfiguracja mojego PC:

A oto temperatury i napięcia itp.

Jeżeli będzie trzeba podam też niebieskiego skrina :slight_smile: Za pomoz z góry dzięki…

dawaj,

podaj zasiłkę jaką masz?

Podaj napięcia, ale mierzone miernikiem,

przeczyść wszelakie wiatraki, radiatory z kurzu(czy to sprężonym powietrzem, czy odkurzaczem z plastikową końcówką), podociskaj kable,

może wina sterów, usuń wszelakie do grafy, muzycznej, mobo i zainstaluj na nowo.

Zasilacz sprawdź tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Przyczyną może być zasilacz, jak również np. karta graficzna (sam niedawno miałem taki problem). Proponuję sprawdzenie radiatora karty graficznej - jeśli parzy przy normalnej pracy “biurowej”, to sprawdź inną kartę na tym samym komputerze. A to napięcie 5V jest trochę za niskie - jeśli zasilacz jest marki “NoName” to NATYCHMIAST wymień - bo możesz mieć pokaz fajerwerków i popalone komponenty kompa.

czym się suferujesz? Tym raportem z programu? Napięciom można wierzyć tylko mierzonym miernikiem.

Restartuje się podczas spoczynku czy w stresie?

Jak dorwiez miernik tu masz tolerancje napiec

5V

4.75 - 5.25 V

12V

11.40 - 12.60

3.3V

3.14 - 3.47

W przypadku odchyleń daleko odbiegających od podanych zakresów należy liczyć się z niespodziewaną awarią sprzętu (z jego zniszczeniem włącznie).