Samoistne restarty komputera po okolo 1h-1.5h uzytkowania

Witam,

Zakupiłem komputer oto specyfikacja:

Intel Quad Q9550

Asus P5KE wifi

Asus GTX280

Ram Kingstone HyperX KHX6400D2K2 2x2GB

Zasilacz Antec Trupower Trio 650W

Dysk Hitachi 320GB sata

Wszystko na Vista 64 z SP1

Problem jaki występuje to samoistne restarty.

Na początku myślałem iż winny może być zewnętrzny dysk MyBook 1TB. Ale restarty występują niezależnie od tego czy jest on wpięty czy nie.

Wydaje się, że w czasie grania restart następuje szybciej. Ostatnio restart wystąpił w czasie oglądania filmu. Grubo powyżej 1.5h trwania.

Nic nie zostało przetaktowane. Wiem, że swego czasu geforcy były wadliwe i grzały się bardzo. Mój egzemplarz nawet obciążony w czasie gry nie grzeje się bardzo.

Czy to może być wina windows ? czy może coś w biosie jest ustawione ? Zauważyłem że są tam opcje zabezpieczające procesor przed przegrzaniem. Być może granica jest ustawiona zbyt nisko ?

Temperatura procesora grafiki wg wskazan everest w czasie gry dochodzi do 77 stopni.

Byc moze to jakis problem z Vista, zle zainstalowana, a moze ram jest uszkodzony ?

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Z programu Everest Ultimate daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Dzieki za odpowiedz. Bluescreenn i plik DMP sprawdze wieczorem i napisze czy cos tam widac.

Dodalem do poprzedniego posta plik z logami z programu everest, mam nadzieje, ze jest widoczny.

Jesli chodzi o moje wlasne odczucia, to restart wyglada tak jakbym wcisnal przycisk reset.

Komputer nie zawiesza sie, po prostu restartuje i pozniej znow dziala jakis czas. Wydaje mi sie tez, chociaz tego nie mierzylem, ze czas pomiedzy restartami jest zawsze taki sam, ale tu 100% pewnosci nie mam.

Komputer jest nowy, mam go dopiero drugi tydzien.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Miałem podobny problem - padał mi zasilacz Mustang 400W.

Ty również posiadasz nienajlepszy.

Spróbuj pożyczyć od kogoś jakiś markowy zasilacz - usterka może zniknąć.

U mnie restartował się komputer np. gdy przeglądałem strony internetowe. Długo czekałem z wymianą zasilacza. Nie wytrzymałem wtedy gdy padł mi od tych restartów system niezliczoną ilość razy - a reinstalka nie jest czynnością przyjemną (częsta po ok 2 dniach!), tymbardziej że pisałem pracę licencjacką :frowning:

Nie bardzo rozumiem. Antec nalezy do grona solidnych producentow. Gdziekolwiek konsultowalem wybor tej wlasnie firmy nikt zastrzezen nie mial co do modelu. A nawet pojawialy sie glosy, ze mocy jest za duzo. Wiec az nie chce mi sie wierzyc aby to byla wina zasilacza. Jak moge sprawdzic czy zasilacz jest wadliwy inaczej niz podmieniajac go na inny ?

Co do samego komputera to jest on nowy, mam go drugi tydzien. Nic nie jest OC. Bios na plycie glownej jest najnowszy dostepny.