Samoistne restarty komputera

Witam.

Mam pewien problem. Co jakiś czas komputer mi się samoistnie restartuje. Czasem po włączeniu przeglądarki. Czasem po włączeniu gry. W czym tkwi problem ?

Może być wiele przyczyn, ale najczęstszą jest raczej przegrzanie, tym bardziej że mamy teraz takie a nie inne temperatury :-D, zapuść Everesta i pobadaj temperaturę głównie procka, ale nie zaszkodzi też innych podzespołów, sprawdź użycie procka przy niskim użytkowaniu nie powinno przekraczać 0-5% średnio, jeśli jest więcej, a nic konkretnego nie działasz to możliwe, że masz jakiegoś wirusa :), natomiast jeśli użycie procka jest w normie to możesz spróbować go schłodzić zdejmij obudowę + jakiś dodatkowy wiatraczek, jeśli to nie pomoże będziesz musiał złożyć wizytę w serwisie.

Objawy mogą wskazywać również na uszkodzenie płyty głównej, zasilacza lub pamięci RAM.

Zastosuj się do wcześniejszej porady, a jeśli to nie pomoże szukaj przyczyny pośród opisanych wyżej.

Mój komputer --> Właściwości --> Zaawansowane [uruchamianie i odzyskiwanie] --> Ustawienia --> Odznacz opcje “Automatycznie uruchom ponownie” wtedy przy restarcie powinien pojawić się niebieski ekran, zrób zdjęcie i daj go na forum albo spisz co tam jest napisane. Podaj też konfigurację komputera i nie zapomnij o zasilaczu.