Samoistne uruchamianie się "Windows Update" w Win7

windows7

(PZwitam) #1

Witam, jak w temacie, po ponownym uruchomieniu z takich opcji: http://prntscr.com/jtz2zs (panel sterowania) i : http://prntscr.com/jtz3ik (Usługi) przełącza mi się na takie opcje: http://prntscr.com/jtz3yk i http://prntscr.com/jtz4fu i wtedy uruchamia mi się Windows Update bez mojej zgody nie wiem co zrobić, by tą usługę powstrzymać, by po ponownym uruchomieniu nie aktualizowało mi systemu.


(Astor44) #2

Nie zmieniając niczego w Usługach, tylko w ustawieniach WU ustawić “Nigdy nie sprawdzaj…” i zrestartować komputer. Po restarcie sprawdzić czy WU zachował ustawienie “Nigdy nie sprawdzaj…”.


(PZwitam) #3

Ok za chwilę dam znać


(PZwitam) #4

Jak na razie jest ok lecz potem zobaczymy co się będzie działo bo system lubi mi napsuć krwi nie pożądanymi działaniami a wspomnę że skanowany jest co 3-4 dni Malwarebytes i Zemaną AntiMalware więc wirusy wykluczam system był instalowany: https://www105.zippyshare.com/v/lq6UJb1i/file.html i pytanie czy te “poprawki” dla systemu są potrzebne na tyle by mi syfić dysk twardy i system? Uruchamia się teraz ja żółw i strasznie mieli dane… porażka totalna :weary:


(Astor44) #5

O ile się zachowały te ustawienia po restarcie, to same się nie zmienią. Nie radzę niczego wyłączać w Usługach.
Jeśli system muli, trzeba to przetrzymać, sprawdzając w razie czego w systemowym Monitorze Zasobów co dzieje się w sieci, na dysku, procesorze i pamięci i wyciągnąć wnioski.
Monitor Zasobów i jego cztery główne pozycje warto rozwinąć na cały ekran na czas obserwacji.


(PZwitam) #6

W ramie : http://prntscr.com/jtzki5 nie widzę by się coś działo w procesorze : http://prntscr.com/jtzkwq również w dysku: http://prntscr.com/jtzl61 też nic się nie dzieje więc wniosek dalej czeka na odpowiedź :laughing:


(PZwitam) #7

A i jeśli chodzi o optymalizację to robię również to na bierząco więc odpada taka możliwość


(PZwitam) #8

Jednak Pan dobrze powiedział że by wyłączyć w panelu sterowania tą opcję zamiast w usługach :slight_smile: dziękuję za radę :slight_smile: