Samoistne włączanie się komputera, zaraz po wyłączeniu

Witam:

Formatowałam dysk c, instalowałam sterowniki. Mam problem, ponieważ teraz po wyłączeniu komputer sam się włącza. Jak odłączam od komputera kartę sieciową to jest ok. Czytałam na forum, że w biosie trzeba poszukać power managment setup----irq/event activy detect—POWER ON BY PCI CARD, jesli jest enabled, zmienic na disabled. W moim biosie po wejsciu do funkcji power managment setup (tylko to mi się skojarzyło z siecią) ale było napisane POWER ON BY RING- enabled, ale ja nie wiem czy to o to chodziło??? Czy jest mozliwosc, że po wgraniu sterowników do karty sieciowej coś się przestawiło w biosie???

Jeżeli sądzisz że to BIOS to weź go zresetuj i będziesz miała standardowe ustawienia.

A jak zresetować bios? Wyjmij bateryjkę z płyty głównej, zwykła bateria, na pewno znajdziesz… Po 5 minutach wsadź spowrotem

Lub przestaw, bądż nałóż zworkę ClearCMOS znahdziesz to obok bateryjki układ trzech badyli z zworką na 2 lun 2 badyle na które nakładasz zworke. Włącz kompa, wyłącz wyjmij lub przełóż zworkę. Włącz kompa i BIOS czysty.

A jeśli zresetuje bios, to czy jest pewność, że nic się nie popsuje w komputerze???

nic się nie popsuje, inaczej nikt by tego nie robił

Zresetowałam bios, ale to nic nie dało. Nadal się włącza komputer, ale kiedy odłączam kabel od karty sieciowej jest dobrze. Czy ponowne odinstalowanie sterownika i zainstalowanie może pomóc???

Jasne że może pomóc ale nie musi, próbuj…

Sterowniki od chipsetu masz zainstalowane?

No i najważniejsze co to za płyta, zintegrowana czy jakaś oddzielna?

Instalowałaś Windowsa na nowo, i na samym początku instaluje się sterowniki od chipsetu, później grafika, karty muzyczne, sieciowe…

Robiłaś to po kolei jak mowie?

W kompie w środku nic nie grzebałaś z kabelkami? Może coś nie łączy… Jeżeli nie jest to zintegrowana karta sieciowa to wyjmij ją, przedmuchaj slot i wsadź, lub w inny wolny slot wsadź

Mam osobno kartę sieciową. Nie jest zintegrowana. Nie jestem pewna czy instalowałam po kolei, bo miałam pewne problemy z instalacją. Coś nie tak chyba zainstalowałam. W kabelkach nic nie ruszałam. Kartę wyjmowałam już, nie mogłam wcześniej znaleźć do niej sterowników i kolega też z tego forum podał mi i takie zainstalowałam.