Samoistne wychodzenie z trybu pełnoekranowego - jak tego się pozbyć?

Kłaniam się.
Od jakiegoś czasu, niektóre aplikacje przełączone w tryb pełnoekranowy, same z tego trybu wyskakują. Nie jestem pewien, ale chyba po wyjściu aktywny jest Pulpit (gry zwijają się do paska zadań). Mówię tu o Netflix, Skype, gry (StarCraft2, Diablo3).
Nie miałem wcześniej tego problemu. Wydaje mi się że zbiegło się to w czasie z 3 zmianami w moim systemie:

  • aktualizacja Windows 10
  • podłączenie drugiego monitora
  • instalacja DispayFusion 9.1

Nie pamiętam czy najpierw dopadła mnie aktualizacja czy też podłączyłem monitor, obstawiam że monitor był jednak najpierwszy z tych 3 zmian. Zamknięcie DispayFusion niczego nie naprawia.
Czy ktoś z was ma podobny problem? Może nawet ktoś ma pomysła jak tego upierdliwego efektu wychodzenia z trybu pełnoekranowego się pozbyć?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi :frowning:
Znalazłem winowajcę, był nim Malwarebytes (Anti-Malware) w ostatniej wersji. Przywróciłem Windowsa 10 do stanu z kwietnia i na tym stareńkim Windowsie Malwarebytes zachowuje się jak należy. Z Windowsem Jesiennym już temu programikowi tak dobrze nie idzie. Nie wiedzieć dlaczego, co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund mruga sobie ikonką schowaną do zasobnika. Mruganie to wymusza pojawienie się paska systemowego “na wierzchu” i to na wierzchu jest najważniejszym gdy wystąpi. Jest to ważniejsze od pinu “zawsze na wierzchu” jeśli takowy danemu oknu ustawimy i powiększymy go na całość ekranu. Jeżeli pasek systemowy ma ustawione autoukrywanie to na czas mrugania zostanie wysunięty. W żadnych logach programu Malwarebytes nie widać aktywności mrugaczej czy tez jakichkolwiek ostrzeżeń, logi są PUSTE.
Temat do zamknięcia.

1 polubienie

https://filehippo.com/pl/download_malwarebytes_anti_malware/

Wersje z linii 2.X (1.75 chyba nie ma sensu już używać).


Starszych wersji 3.X nie wiem skąd bezpiecznie pobrać

Dzięki za odpowiedź, jednak poczekam kilka miesięcy na nową wersję Malwarebytes Anti-Malware i wówczas dam mu jeszcze raz szansę :-).

1 polubienie

Tylko tak linkuje by ktoś nie musiał szukać jak ma podobny problem i nie pobrał jakieś podróbki MBAM lub musiał użyć go do czyszczenia po jakimś zagranicznym asystencie pobierania.