Samoistne wyłączanie się GG pod wpływem pisania wiadomości

Witam!

Mam dziwny problem z moim GG. Uzywam wersji 7.6 juz od dawna i nigdy nie mialem z nią problemu. Az do dzisiaj. Włączylem rano GG i zaczalem konwersację klikając dwa razy na imie kolezanki na swojej liscie, kiedy to po wpisaniiu pierwszej litery, GG zacięło sie i wyłączyło wyswietlając bardzo dlugi komunikat. Oto jego poczatek:

"gg caused an Access Violation (0xc0000005)

in module flash.ocx at 001b:057cad95.

Exception handler called in Management.cpp - AfxWinMain.

Error occurred at 9/8/2007 10:50:00."

Przeinstalowywalem GG, wszystko usuwałem, czyscilem rejestr za pomocą jv16 PowerTools, instalowalem nową wersję 7.7 lecz problem zawsze sie powtarza.

Zauwazylem jeszcze, ze w pewnym momencie udalo mi sie rozpoczac rozmowe z jedną osoba, ale kiedy chcialem sie odezwac do osoby numer dwa niestety po kliknieciu myszką na okno rozmowy w celu pojawienia sie kursora, GG i tak sie wyłącza.

Jest jakas rada?

Poleciłbym instalację innego, alternatywnego komunikatora do obsługi sieci GG, np. AQQ, Spik, Konnekt, Tlen. Wiem, że to obejście problemu, ale jednocześnie dobre rozwiązanie :slight_smile:

Może i dobre rozwiązanie ale nie satysfakcjonujące mnie… :stuck_out_tongue:

Mam ten sam problem ;]

Narazie korzystam z gg przez stronę ;]

Powiem tak, błędy w Gadu-Gadu się mnożą i moim zdaniem warto spróbować czegoś innego. Od lat nie korzystam z GG, choć mam sporo kontaktów w sieci GG i dopiero teraz doceniam jak opłaca się korzystać z alternatywy.

ozzi91, jak to z gadu gadu przez stronę?

VPN, to co polecasz? podzielisz sie jakims linkiem?

btw, to przypomina chociaz troche GG? Jest status? Przesyłanie plików?

Ktos kto ma GG bedzie móg mi cos przesłać?

swego czasu używając jeszcze GG jako programu też miałem takie problemy. Wygląda na to, że sypią się im te denerwujące reklamy we flashu. Spróbuj znaleźć plik o którym mowa w błędzie: flash.ocx i zmienić mu nazwe. Odpal GG i zobacz czy błąd występuje. Jeśli nie, to dobrze, a jeśli tak to przywróc plik. Błąd może być również w profilu na dysku. C/dokument&setings/nazwaprofilu/gadu-gadu/profil Usuń go(zmień mu nazwe) i stwórz nowy w programie. (wklep swoje dane)

co do propozycji > AQQ

http://www.aqq.eu/

świetna alternatywa, obsługa wtyczek, po skonfigurowaniu świetny, ae musisz poświecić jakieś 10-15 min na dobra konfigurację.

Wiec do roboty, zaraz zdam sprawozdanie z operacji…

Jakbyś miał jakieś pytania co do AQQ to śmiało pytaj :slight_smile:

Ale jaja… xD

Zmiana nazwy pliku pomogła… a już mialem robic reinstal Win’a…

Dzieki Asty.

VPN, a z AQQ zkorzystam kiedyś indziej… :stuck_out_tongue:

Nie no, reinstalacja systemu ze względu na GG? To zbędny zaszczyt dla tego marnego komunikatora…

No wiesz… zależy mi na stałym kontakcie z kilkoma osobami… :stuck_out_tongue:

poza tym o ile sie orientuje, pozbyłeś się reklam. Ciesze sie że pomogłem… ostatni raz używałem gg jakieś 3 lata temu :stuck_out_tongue: ale stare sprawdzone metody widać nadal działają :smiley:

ja też dziękuję Ci Asty , dzisiaj zaczął pojawiać mi się ten sam błąd :smiley:

Dokładnie mam ten sam problem od dziś…

Gdzie jest dokładnie ten plik flash.ocx bo nie umie go znaleść i wyszukiwarka w windowsie tez nie bardzo :?

Albo mzoe ktos znalazl inny sposob na rozwiazanie tego problemu ?

W wyszukiwarce Windows musisz zaznaczyć szukanie w folderach systemowych. Wtedy powinien się ukazać ten flash.ocx. A tak właściwie to polecam rozwiązanie zaproponowane przeze mnie w drugim poście od góry :slight_smile:

C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash

i zmieniasz nazwę pliku ale najpierw robisz kopię zapasową :wink:

w wyszukiwarce mnie znalazło… :slight_smile:

Jak nie znalazło (dziwne…) to MTZK podał ścieżkę dostępu do pliku, tam go poszukaj:

C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash