Samoistne wylączanie się komputera

(Tiban1) #1

Witam,

O niedawna mój komputer zaczął się sam wyłączać. Nie pojawia sie przy tym żaden komunikat. Zauważyłem że dzieje się to gdy komp jest czymś obciążony - nagrywanie płyty bądź włączenie gry. Jest to bardzo uciążliwe. Podejrzewam że jest to wina zasilacza, jednak nie mam pewności. Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić która część szwankuje? Z góry dziękuje za porady.

Z pozdrowieniami,

Sebastian

(Goodprogram) #2

na bank zasilacz

jaki masz(marka, moc)

(piotrekplay) #3

co to za zasilacz (marka, moc)?

jakie temperatury?

(Tiban1) #4

Zasilacz który posiadam to IBOX 350 W. Natomiast jeżeli chodzi o temperatury to CPU Temperature ( zdaje sie że chodzi o

procek ) - 27'C, dysk 33'C a GPU Diode 37'C wiec wydaje sie ok

(Denis61) #5

ja mam taki sam problem dokladnie wiec tez prosilbym o jakas rade ;] moj zasilacz CODEGEN 300W ATX a temperatury to

plyta glowna 22

procesor 54

dysk twardy 40

(piotrekplay) #6

zarówno iBox jak i ten Codegen do wymiany natychmiastowo to właśnie przez nie system jest niestabilny... syf syfem syf pogania, codegen to już legenda jako spalacz kompów a ibox jest takiej samej marnej jakości...

jaki macie fundusz?

jak mniej kasy to Fortron ATX350-PNF przy większym funduszu Modecom MC -350 lub Amacrox Warrior ax400pnf

(Tiban1) #7

Kasa nie stanowi problemu. Jak już będę kupował to wezmę coś porządnego. Słyszałme że te Fortrony są dobre więc się na niego zdecyduje.

(Denis61) #8

wielkie dzieki za porade ;] jak tylko dorwe sie do jakiejs kasy to wymienie ten zasilacz ^^ narazie zmiejszylem obroty procesora i modle sie zeby sie nie spalilo :smiley: