Samoistne wyłączanie się komputera:((

Mam problem z samoistnym wyłączaniem się komputera. Dzieje sie to tylko wtedy gdy mam podłączony 2 dysk twardy,windows się zaladuje pyk i komputer jest wyłączony.

Gdy jest podłączony dysk na którym ma XP wszystko jest ok.

Niedawno wymieniłem procesoe na athlona X2 6000 o odtego momentu sie zaczelo. Najpier myslalem ze to wina zasilacza wie wymienilem na 600 chieftec cft-6000-14cs.

a powiedz jakie to dyski są, zwłaszcza pojemność, czy format po zmianie procesora był i jaką masz płytę główną.

Próbowałeś używać obydwu dysków pojedynczo? jak są ustawione zworki(tu raz ja miałem kłopot bo w ogóle ich nie miałem:D ) ?

1dysk Wd Cavar 80 GB Sata

2 syk WD Cavar Se 320 gb ata

płyta gł ECS GeForc6100SM-M

niebyło formatu po zmianie procka

a zworek niemam wogole XD

na SATA zworki są w BIOSie.

Niepomogło X(

Moze ma ktos inna propozycje co zrobic

że na sata wszystko jest było dopisane później, do tego jeden dysk jest na ata.

Spróbuj używać obu dysków pojedynczo, jeśli na sztuki działają ok to albo windows(choć wątpię) siadł, albo brak sterowników od IDE(też wątpliwe), nie wyrabia zasilacz(może być że nie trzyma dobrze napięć na 12V dla obu dysków przy obciążeniu nowym procesorem) no i jeszcze chyba płyta główna, ale jeśli wcześniej było ok, to też jest wątpliwa sprawa.

Na początek zalecam metodę eliminacji, tzn. reinstalować system i zainstalować wszystkie sterowniki od płyty głównej, na jeden dysk i podłączyć oba, jeśli powtórka z rozrywki to na drugi dysk (może jest ten drugi coś kopnięty i dlatego przy obu wyłącza się). Później można dumać nad resztą elementów.

Reinstalka systemu nic nie pomogla

U kumpla sprawdzalem 2 dysk i przy kopiowaniu jednego pliku komp sie zrstartowal.

Przypuszczam ze albo dysk jest uszkodzony lbo cos jest nietak z plyta glowna

Podaj odczyt danych SMART tego dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

(w razie problemów z uruchomieniem, możesz uruchomić program w trybie awaryjnym lub np u kolegi).

Oto on http://id.wklej.org/s/21197

Dysk wygląda na zdrowy. Pokaż jeszcze odczyt z drugiego dysku.

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

A oto odczyt z 2 dysku http://id.wklej.org/s/21286

A oto odczyt z 2 dysku http://id.wklej.org/s/21286

Dysk jest zdrowy. Uszkodzona jest taśma łącząca dysk twardy z płytą główną, a zatem wymień ją.

Zobaczymy XD

A czy możliwe jest że płyta główna jest uszkodzona i przez to komputer sam się resetuje?

Albo płyta nie wyrabia z tym prockiem bo problem mam od wymiany na Athlona x2?

co myslisz o tej płycie: Asus M2N-SLI Deluxe Lub Asus M2N32-SLI Deluxe/WIFI

Spójrz na atrybut C7. Wartość nie zerowa wskazuje na problem w komunikacji dysku z płytą główną. Są trzy możliwości:

  1. Uszkodzona elektronika dysku;

  2. Uszkodzony kontroler płyty głównej;

  3. Uszkodzona taśma.

Wszystko to jest możliwe, ale najłatwiej zmienić taśmę i zobaczyć coś będzie działo dalej.

Pomogła wymiana nie tasmy a procka na stary XD

Dzieki za pomoc cosik =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>