Samoistne wyłączanie się sieci wi-fi

Witam Państwa,

Mam laptopa Asus x53s, windows 7. W domu mam internet bezprzewodowy. Inne urządzenia odbierają go bezproblemowo. Laptop działa w taki sposób, że każde jego wyłączenie wyłącza funkcje sieci bezprzewodowych i nie wyszukuje sieci po jego włączeniu. Przewodem internet odbiera. CZasami pomaga funkcja: “rozwiązywanie problemów”. Zainstalowałem system ponownie z partycji recovery ale i to nie pomaga. Sterownk jest zainstalowany. A karta nazywa się: atheros ar8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20). CO zrobć żeby po każdorazowym włączeniu komputera była włączona funkcja sieci bezprzewodowej i żeby od razu łączył się z wybraną siecia?

Obawiam się że to niewykonalne.

Niektóre laptopy mają tak że poprzez wbudowany na płycie głównej firmware rozpoznają i sprzętowo wyłączają karty wifi po wyłączeniu systemu i nie da się w żaden programowy sposób włączyć wifi jak jest sprzętowo wyłączone - trzeba ręcznie wcisnąć przycisk włączenia wifi na obudowie.

Możesz poszukać w biosie czy znajdziesz tam opcję sprzętowego wyłączania karty bezprzewodowej ale szanse na to są małe.

 

Sam mam lapka który tak działa niezależnie czy uruchamiam na nim windowsa czy linuxa.

Może dałoby się to jakoś zmienić modyfikując i wgrywając zmodyfikowany bios ale musiałby to zrobić ktoś kto wie co robi i nie ma gwarancji że to się da zrobić.

Co prawda mam windows 8.1 ale może będzie podobnie i tobie pomogę

 

Ja mam tak:

 

wchodzę do panelu sterowania klikam centrum sieci i udostępniania i klikam na zmień ustawienia karty sieciowej

wyskakuje okno połączenia sieciowe tam znajduje się połączenie Ethernet i WIFI klikasz prawym przyciskiem myszy na wifi i wybierasz STAN po wyświetleniu stanu wifi wybierasz właściwości sieci bezprzewodowej i tam zaznaczasz ptaszek na połącz automatycznie gdy ta sieć jest w zasięgu

Wcześniejbyło normalnie i to też nie pomaga

Jeśli chodzi Ci o to, że po włączeniu laptopa musisz ręcznie wyszukać sieć, spróbuj zaktualizować sterownik. Spójrz w historię aktualizacji systemu, być może zainstalowany się nowe wersje sterownika, który ma jakiś błąd.

Ale każdorazowe wyłączenie laptopa wiąze się z wyłączeniem funkcji sieci bezprzewodowej a nie z tym, że za każdym razem trzeba szukać sieć i się z nią łączyć

No to masz taki sam problem jak ja mam ze swoim lapkiem, tego nie da się obejść a przynajmniej tak wynika ze wszystkich materiałów jakie na ten temat udało mi się znaleźć.

ale wcześniej było normalnie. Teraz zaczeło się to pierniczyć.