Samoistne wyłączanie się usb i zawieszanie się myszki

Od pewnego czasu mam taki problem, że jak podłączam pod usb telefon, pendrive czy dysk przenośny to wyłącza mi się na chwilę klawiatura lub mysz (na usb). Dzieje się tak niezależnie od portu. Co ciekawe problem występuje jak podłączam słuchawki lub mikrofon na huba od głośników, który jest podłączony do wejścia audio/mikrofon, to problem też występuje. Teraz coraz częściej. Na domiar złego zauważyłem, że myszka reaguje z dużym opóźnieniem (jest radiowa na usb), na początku myślałem, że to lagi, albo grę przycina, ale teraz to jest nawet na pulpicie. W czym może tkwić problem? Wcześniej tego nie miałem. 

Możliwe,że to już problem sprzetowy portów USB?

 

Aby wykluczyć system uruchom coś bootowalnego i zobacz na alternatywnym systemie jak się USB zachowuje?

Sprawdź czy sumaryczny pobór prądu przez urządzenia nie przekracza 500mA lub 900mA ( USB 3.0 )

Jakiego zasilacza używasz? Niekiedy niestabilny może powodować to wyłączanie.

Używam zasilacza chivtec. Dziękuję za informacje, słyszałem, że w win 7 jest jakieś ustawienie, które czasami wyłącza usb w jakimś tam celu i można tę opcję wyłączyć. Wiecie może o co chodzi?

Spróbuj tylko to:

 

Menadżer urządzeń i kontrolery uniweralnej magistrali szeregowej - PPM na każdym i właściowości i zakładka zarządzanie energią i odptasz wszędzie zezwalaj… i OK

 

Ale podejrzewam, że nie tu problem? ale spróbuj.

A to masz jakiś stary komputer? Bo z tego zaczyna wynikać, że płyta główna się sypie.

Albo sprawdzałeś czy nie złapałeś jakiegoś wirusa?

Sprawdzałem i wszystko ok, nie ma wirusów. Odpiąłem 2 zbędne przedłużacze usb i zmieniłem porty urządzeń, na razie się poprawiło, problem z myszką występuje sporadycznie. Dziękuję za odpowiedzi.