Samoistne zablokowanie się kodu PIN na karcie SIM

Cześć, chciałbym abyście mi pomogli oraz wyjaśnili jakim cudem zablokował się kod PIN dosłownie samoistnie. Sytuacja wygląda następująco… Rozładował mi się wczoraj telefon, więc podłączyłem go pod ładowarkę, po naładowaniu telefonu włączyłem telefon. A tu zonk ! Co się okazało? Zablokowany został PIN, proszę wprowadzić kod PUK. Wszystko było by ok, ale nie nie wiem gdzie podziałem karteczkę z kodami, a numer karty nie jest na mnie. Zaznaczam, iż nikt nie dotykał do telefonu bo miałem go cały czas obok. Dodam jeszcze to, że miałem wcześniej podobny incydent z kartą pamięci microSD. Któregoś dnia włączając telefon, było hasło na karcie pamięci. Nic się nie dało zrobić z tym fantem, więc kartę połamałem. Telefon, to nokia x3 kupiona w salonie Plus GSM w taryfie MIXPLUS. Chciałbym się, dowiedzieć jakim cudem to się stało?

Jeżeli chodzi o kartę pamięci to dało się ją uratować programemSDFormatter V2.0 ale to tak na przyszłość. Symbianowi czasem odwala. Jeżeli chodzi o telefon to idź z osobą do salonu plusa i może tam coś poradzą. Jeżeli nie to zamów duplikat karty sim ale to musi w tedy też zrobić ta sama osoba na którą jest wzięty telefon.

Chciałbym Ci powiedzieć, że tym programem również próbowałem odzyskać ale się nie udało. W adapterze nie pokazywało, że jest karta pamięci w nim.