Samoistny restart Eksploratora Windows

Witajcie!

Po przesiadce na Windows 10 w laptopie zauważyłem dziwne “odświeżanie się” procesu Eksploratora Windows. Wygląda to tak, że co ok. minutę znika pulpit i dolny pasek (oraz jeżeli jest otwarty to również Eksplorator) na jakąś sekundę i znowu się pokazuje. Tak jakby się sam co chwilę ponownie uruchamiał. Przed upgradem takiego problemu nie było. Dodam, że laptop jest marki Dell.

Cześć miałem to samo na hp probook 6560 z tego co czytałem to jest na to update w win10 niestety nie miałem okazji tego sprawdzić bo zrobiłem downgrade do 7 z braku czasu na szukanie przyczyny. 

U mnie w sumie na wszystkich kompach to występuje ale może raz na miesiąc…

@lolo33 - sprawdzałem Windows Update i wszystkie aktualizacje są zrobione, sterowniki najnowsze.

@daras28-82 - u mnie to występuje cały czas, przy przeglądaniu internetu wyłączam cały proces i nie jest to tak uciążliwe, ale przy operacjach na Eksploratorze nie da się prawie nic zrobić.

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie oprócz powrotu na W7? :slight_smile:

Ponowna instalacja?

Ponowna instalacja nie pomogła.

Media creation tool tool też nic nie aktualizuje?

Niestety nie.

Dobra, a skąd masz instalkę systemu?

Podejrzewam wirusa.

Problem kojarzę z win7…

Jeżeli masz pojęcie co to jest combofix i jak z nim obcować to zrób rundkę.

Zobaczymy co to da.

Miałem ten sam problem z “odświeżaniem” Eksploratora co minutę. Specjalnie założyłem tutaj konto, żeby napisać co mi pomogło :stuck_out_tongue: