Samoistny restart Eksploratora Windows

(darvin55) #1

Witajcie!

Po przesiadce na Windows 10 w laptopie zauważyłem dziwne "odświeżanie się" procesu Eksploratora Windows. Wygląda to tak, że co ok. minutę znika pulpit i dolny pasek (oraz jeżeli jest otwarty to również Eksplorator) na jakąś sekundę i znowu się pokazuje. Tak jakby się sam co chwilę ponownie uruchamiał. Przed upgradem takiego problemu nie było. Dodam, że laptop jest marki Dell.

(Luke Gstore) #2

Cześć miałem to samo na hp probook 6560 z tego co czytałem to jest na to update w win10 niestety nie miałem okazji tego sprawdzić bo zrobiłem downgrade do 7 z braku czasu na szukanie przyczyny. 

(daras28-82) #3

U mnie w sumie na wszystkich kompach to występuje ale może raz na miesiąc…

(darvin55) #4

@lolo33 - sprawdzałem Windows Update i wszystkie aktualizacje są zrobione, sterowniki najnowsze.

@daras28-82 - u mnie to występuje cały czas, przy przeglądaniu internetu wyłączam cały proces i nie jest to tak uciążliwe, ale przy operacjach na Eksploratorze nie da się prawie nic zrobić.

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie oprócz powrotu na W7? :slight_smile:

(daras28-82) #5

Ponowna instalacja?

(darvin55) #6

Ponowna instalacja nie pomogła.

(daras28-82) #7

Media creation tool tool też nic nie aktualizuje?

(darvin55) #8

Niestety nie.

(daras28-82) #9

Dobra, a skąd masz instalkę systemu?

Podejrzewam wirusa.

Problem kojarzę z win7…

Jeżeli masz pojęcie co to jest combofix i jak z nim obcować to zrób rundkę.

Zobaczymy co to da.

(ninja93) #10

Miałem ten sam problem z “odświeżaniem” Eksploratora co minutę. Specjalnie założyłem tutaj konto, żeby napisać co mi pomogło :stuck_out_tongue: