Samoistny restart komputera i dziwny komunikat

Witam,

problem jak wyżej, oprócz tego pojawia się następujący komunikat na kilka sekund przed pojawieniem się logo Windowsa:

A7369NMS V2.4 112007

CPU : AMD Sempron Procesor 2800+

Memory Frequency For DDR2 800 (Single-Channel)

1 AMD North Bridge, Rev F2

Initializing USB Controllers …Done

2048MB OK

Auto-Detecting Serial-ATA 1 Channel . . IDE Hard Disk : SAMSUNG HD322HJ 1AC01110

Auto-Detecting Serial-ATA 3 ChanneL . . ATAPI CDROM : Optiarc DVD RW AD - 7203S 1.04

Auto-Detecting USB Mass Storage Devices . .

00 USB mass storage devices found and configured.

3 rd Master Hard Disk : S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace

Checking NVRAM

tuż po nim pojawia się następny komunikat:

Reboot and Select proper Boot devices

or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key

i po tym windows już się nie chce załadować.

Komputer jest 2 dni po formacie, a dysk twardy był wymieniany właśnie z powodu w/w, ponieważ nie dało się w ogóle pracować na kompie. Nie pomaga ani format, ani też wymiana dysku. Komunikat pojawia się zupełnie niespodziewanie i nie wiem, co robić. Nie wiem, co powoduje, że ten komunikat się pojawia ani co on oznacza, ani jak się pozbyć tego i sprawić, żeby komputer chodził normalnie :frowning:

Prawdopodobnie uszkodzony dysk, lub kontroler sata, ale to się okaże dopiero gdy uda ci się odpalić jakiś system i sprawdzić parametry smart dysku (pod windows np. programem hd-tune), ewentualnie do pakietów typu hirens boot cd (http://www.hirensbootcd.org/download/) są chyba dołączone programy do sprawdzania hdd pod kątem uszkodzonych sektorów.

niestety dysk do wymiany

Już pisałam, że dysk był wymieniany i znów to samo…

po co?

Informuję, że bootowanie z dysku już jest ustawione w BIOSie, więc jeśli to wszystko to dziękuję ci bardzo za pomoc.

skąd wiesz że ten dysk także nie jest uszkodzony

bo jest nowy?

dysk się mógł uszkodzić podczas transportu

to może podepnij go pod działający komputer i uruchom hd tune i puść error skan normalny

Jakiego transportu ? PC stoi tam gdzie stał cały czas jeśli o to chodzi chyba że to jakiś wasz slang informatyków :smiley:

Sprawdziłem jak pisałeś tęperature

TEST PIERWSZY

CPU - 25 st.C

System - 45 st.C

TEST DWA

CPU 29 st.C

SYSTEM 48 st.C

TEST TRZECI

CPU - 32 st.C

SYSTEM - 51 st.C

Nie mam gdzie podpiąć bo mam lapka i pc

Dodam że dysk jest nowy ma jakieś 6 miesięcy

myślę nad tym

3 rd Master Hard Disk : S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace

ale napęd jest podpięty pod 3 kanał więc odepnij napęd i sprawdź czy się uruchomi i odepnij wszystkie urządzenia usb

transprtu czyli jak kupowałeś dysk i go przenosiłeś

transport