Samokasujące się smsy?

Witajcie.Może moje pytanie wyda się komuś głupie,ale jestem ciekawa opinii tych którzy lepiej się na tym znają.Ciekawi mnie czy sms w telefonie może się sam skasować?Konkretnie dwa sms,czy jest taka możliwość żeby wykasowały się dwa,a reszta nie?Zdarzyło mi się coś takiego kiedyś,że otwierałam wiadomość żeby przeczytać,a w tym samym momencie zadzwonił telefon,odebrałam go,a po rozłączeniu się wyszło na jaw że go nie ma.Nieprzeczytana wiadomość po prostu zniknęła,przeszukane zostało wszystko ale znikł i już.Choć wszyscy mówili że to niemożliwe i że musi gdzieś być.Ja myslę że to niemożliwe żeby same sie skasowały w dodatku dwa,można niechcący skasować i nie wiedzieć wlaśnie jak ja wtedy,poprzez odebranie nowego sms,czy coś takiego,ale nie wydaje mi sie żeby akurat tak było w przypadku dwóch sztuk,poza tym były to odebrane i przeczytane sms.Dodam ze chodzi o samsunga D900,jesli jest wsród Was ktoś kto moze mi odpowiedzieć to z góry dziękuję:)Pozdrawiam wszystkich.

Proszę popraw pisownię w swoim poście. Na forum staramy się pisać poprawną polszczyzną i stosujemy polskie znaki diakrytyczne typu ąęśćźż etc.

Te “samokasujące” się smsy to inaczej smsy klasy 0. Zazwyczaj operator używa tego typu wiadomości, żeby poinformować o wiadomości na poczcie głosowej, czy koszcie wykonanego połączenia (w przypadku kart prepaid). Nigdy nie spotkałem się, ani nie słyszałem, aby ktokolwiek ze zwykłych użytkowników wysyłał takie smsy (nie wiem nawet, czy jest taka możliwość).

Niektóre Nokie (być może inni producenci też) umożliwiają wysyłanie SMS klasy 0. W menu telefonu widnieją one pod nazwą SMS bezpośredni (lub coś w tym rodzaju). Obsługują one max 120 znaków i po wysłaniu pojawiają się bezpośrednio na ekranie odbiorcy.

Wiem to są sms które ja znam pod nazwą wiadomości sieciowych,albo bezpośrednio na wyświetlacz.ja mówie o zwykłych sms,takich jakie się dostaje od kogoś,nie wydaje mi sie żeby to było możliwe.

Jeśli jesteś pewna, że ktoś nie wysłał Tobie flash sms to prawdopodobnie jest to wada softu gdyż nic samo znikać nie powinno.

Jest. Sam czasem takie wysyłam :slight_smile:

Tak jak pisze JUDGE ,jest nazywa się Flash Sms i jest aplikacją na telefon z symbianem (na inne nie spotkałem) jej zaletą lub wadą jest to że są automatycznie wyświetlane na ekranie telefonu i czasami a zależy to od telefonu nie można jej zapisać.