Samowłączający się Windows Update

Witam Was , od dwóch dni dosłownie mam pewien problem otóż posiadam Windowx 7 x64 , na którym nie chce aby mi się instalowały żadne aktualizacje ( według mnie spowalniają system i zdania nie zmienie ) , jednak samo wyłączenie windows update z panelu sterowania (tzn . wybieram opcje nie wyszukuj aktualizacji i nie instaluj ) nie wystarcza ponieważ po jakimś czasie sam wyszukuje , pobiera i próbuje instalować mi te aktualizacje, próbowałem wszystkiego wyłączałem usługę windows update , zaznaczyłem aby się nie uruchamiała wraz ze startem systemu i nic nadal sam po jakimś czasie się włącza :frowning: , wyłączyłem również usługę harmonogramu zadań bo wydaje mi się że on też jakoś jest z tym zamieszany .

Wiecie może jak skasowac całkowicie z systemu tą usługę lub jak ją pernamentnie wyłączyć ? Bo mi ręce już opadają.

 

Czekam na odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Windows update niczego nie spowalnia tylko na przykład instaluje łaty na luki bezpieczeństwa, sory ale to głupota bo na to nie pomoże antywirus tylko aktualizacja. Jakiego masz antywira? Może on uruchamia ci aktualizacje.

Nie mam żadnego , sam w swoim zakresie pilnuje bezpieczeństwa komputera, nie miałem nigdy wcześniej tego problemu :frowning: , zaznaczę że na chwile w pasku i w centrum akcji wyskakuje komunikat o zaplanowanej aktualizacji ?! ale to dosłownie na chwilę.

Panel Sterowania -> System I Zabezpieczenia -> Windows Update -> Zmień Ustawienia -> Nigdy nie sprawdzaj czy są aktualizacje

następnie konsola Services.msc - znajdujesz usługę Windows Update -> Zatrzymaj a po aztrzymaniu Właściwości i zmień tryb uruchamiania.

 

Co do zasady jednak, zgadzam się z bart86 że to proszenie się o kłopoty.

Veers , zrobiłem to tak jak mówisz i wszystko jest dobrze ale na pewien czas po jakimś okresie czasu usługa sama się włacza a opcja w panelu sterowania przeskakuje na automatycznie instaluj i pobierz, co najgorsze on w ogóle mnie nie informuje tylko w pasku pobiera i próbuje instalować te aktualizacje.

Brak antywira brak aktualizacji na Windows to samobójstwo ja się już nie udzielam. Na twoim miejscu bym przynajmniej przeskanował dysk MBAM.

Usługa sama się włącza po zmianie trybu uruchamiania na wyłączony ? Jeśli tak - to już masz problemy z systemem …

 

Tym sposobem już pracuje dobre kilka lat i jeszcze nie trafiłem na żadną poważną infekcję z którą bym sobie nie poradził lub na utratę danych spowodowaną infekcją.

 

Veers, dokładnie tak to właśnie wygląda :frowning: że jakby sama po jakimś czasie się przestawiała na on, a nie ma sposobu wyeliminowania jej w rejestrze ? lub skasowania całkowicie z systemu ?

Na zdrowym systemie sposób jest jeden wyłączenie aktualizacji w panelu sterowania u mnie to działa.

Czekam aż ktoś pokaże mi jakieś alternatywne rozwiązanie , bo ręce mi opadają.

uruchom konsolę z podniesionymi uprawnieniami i wpisz polecenie:

sc delete wuauserv

 

ale robisz to na własną odpowiedzialność - ciężko przewidzieć jak na to zareaguje RPC w systemie.

Powtórzę to co już bart86 napisał: w normalnie działającym systemie wystarczy w zupełności wykonać uprzednio opisane czynności.

Poszło, zobaczymy co się będzie działo jak narazie wszystko śmiga, w usługach nie ma wzmianki o windows update :slight_smile: