Samowolka Norton Internet Security z zainfekowanymi plikami

Wczoraj skończyła mi się licencja Kaspersky IS, więc postanowiłam spróbować na 30 dni Nortona. Wszystko działa świetnie, znacznie szybciej niż przy poprzednim programie. Ale chciałabym dwa problemy rozwiązać:

  1. Parę minut po włączeniu komputera i za każdym razem gdy wywołam okno NIS, otwiera się dodatkowe okienko założenia Konta Norton Account. Da się to jakoś wyłączyć?

  2. Samowolka - Norton sam kasuje mi pliki, które wg niego są niebezpieczne. Chciałabym jednak zadecydować czy plik ma być usunięty, przeniesiony do kwarantanny czy też pozostawiony w spokoju jak to miało miejsce w KIS. Da się jakoś taką możliwość włączyć?

  1. Póki nie założysz tego konta nie zniknie, wyłączyć się nie da.

  2. W ustawieniach ‘Zagrożenia niskiego stopnia’ ‘Usuń’ na ‘Zapytaj mnie’

Mam ustawione ‘Zagrożenia niskiego stopnia’ na ‘Zapytaj mnie’ od samego początku i dzieje się tak jak pisałam.

Chodzi prawdopodobnie o zagrożenia średnie i wysokiego stopnia, ale takiej opcji do zmiany nie ma (?)

kicia88 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej wyciągnę konsekwencje.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Czy w wersji 2011 coś z tym zrobiono aby użytkownik miał większą kontrolę nad działaniem (kasowaniem podejrzanych przez niego plików) Nortona?

I czy można jakoś wyłączyć skanowanie antywirusowe kiedy Norton wykryje bezczynność przez x minut? Dźwięk chroboczącego twardziela mnie po prostu wykańcza i nie da się go zostawić na chwilę samego.

Nie pomogę zbytnio z konfiguracją Nortona, za mało go znam pod tym względem a to z takiego drobnego powodu - reaguję na niego alergicznie. Jak widzę ile Norton grzebie się w systemie, ile sobie instaluje tych aplikacji i tak dalej i tak dalej, pomijam fakt, że jeszcze nie zdarzyło się, żeby Norton był naprawdę skuteczny, to moja sugestia co do niego jest inna - błagam Cię, odinstaluj go i poszukaj czegoś innego :slight_smile:

Za 10 miesięcy jak mi się skończy subskrypcja się nad tym zastanowię :lol:

Pytania nadal aktualne.