Samowolne restartowanie komputera

Siemaka od 4 dni mam powazny problem z kompem i nie wiem jak to naprawic…mianowicie jak wlaczam komputer to odrazu wyskakuje jakis blad z windowsa"ze system zostal naprawiony po powaznym bledzie" no i po jakims czasie komputer sie sam restartuje(czesto pokazuje sie jakas stronka niebieskie tlo z bialymi napisami chyba z biosa)…Nie mam pojecia co to jest robilem juz 4razy formatowanie :frowning:

Tutaj. Nie na GG.

Zmień temat na konkretny.

Wklej zestaw logów (programy HijackThis i Silent Runners ):

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

tzw. BSoD, zawarte są w nim kluczowe informacje. spisz je i umieść na forum.

Jak widać, to formatowanie nie jest panaceum na wszystkie bolączki.

Podaj konfigurację komputera oraz okoliczności, w których to się dzieje.

Podaj pełną treść tego, co Ci się pokazuje na “ekranie śmierci”.

Jeżeli wyskakuje “blue screen” to zrób tak: start>>>panel sterowania>>>system>>>zaawansowane>>>uruchamianie i odzyskiwanie i odznacz automatycznie uruchom ponownie. Wtedy kopm zatrzyma się na blue screenie i odczytasz błąd.

otwórz obudowę kompa, do ręki weź odkurzacz z końcówką do delikatnego odkurzania, obejrzyj dokładnie wiatrak od procka oraz radiator, ma być na błysk, nie zapomnij o paście, zwróć uwagę na temp. procka nie powinna przekraczać 60 stopni - intel

jest to związane z rzutem pamięci, gdzie zastosuj się do Debugger Windows

Win+R>>> Zaawansowane>>> Uruchamianie i odzyskiwanie, Ustawiania Zapisywanie informacji o debugowaniu gdzie ustawa Mały rzut pamięci (64 KB)

MIAŁEM COS TAKIEGO

I OKAZAŁO SIE ZE RAM ZDECHŁ

SPRAWDZIŁEM PROGRAMEM DO TESTOWANIA PAMIECI NIE PAMIETAM JAKIM (MEM TEST ) CHYBA

Pojawiaja sie rozne okna zapisalem 3 inne od siebie:

Pojawil sie problem i system windows zostanie zamkniety,aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

pod tym sa napisane informacje co moge zrobic jezeli widze to po raz piwerszy.

na koncu;

informacje techniczne:

*** STOP: 0x00000050(0xCF201B91,0x00000000,0x8059BEFE,0x00000000)

nastepny blad:

To co wczesniej na poczatku

pojawil sie problem…

BAD_POOL_CALLER

pod tym sa napisane informacje co moge zrobic jezeli widze to po raz piwerszy.

informacje techniczne:***STOP:0,000000C2(0x00000007,0x00000CD4,0x56EEBF4,0x86559A8

nastepny:

DRIVER_IRQL_NO5LESS_OR_EQUAL

pod tym sa napisane informacje co moge zrobic jezeli widze to po raz piwerszy.

***STOP 0x000000D1(0xA157C55,0x00000002,0x00000000,0xF412CC77)

***pnat.sys.Address f412CC77 baseat F4117000 Datestap 41107c80

nie wiem o co lazi ale przed chwila 3 razy musialem resa walic bo mi to wyskakiwalo :frowning: POMOCY

Czy umiesz czytać ?? Zrób to:

Jeżeli masz Windows XP to ewentualnie możesz dać log z podglądu zdarzeń: Start => Ustawienia => Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Podgląd zdarzeń.

No tak ale co ja mam wogole wykasowywac robiac skana wym programem… :shock:

Albo co moge zrobic wchodzac w Start => Ustawienia => Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Podgląd zdarzeń. bo nie napisales po co mam tam wlazic…Sorrka ale na tych rzeczach wogole sie nie znam:/

Odpalasz program (HijackThi) --> Do a system scan and save a logfile i to co wyskoczy w notatniku wklejasz tutaj na forum :slight_smile:

Odpalasz program (SilentRunners) --> klikasz NO --> czekasz aż wyskoczy komunikat, że log skończony --> wynik który jest w notatniku wklejasz a forum :slight_smile:

Sprawdzić, czy nie masz jakiś “czerwonych” błędów :slight_smile:

jednego loga umiescilem wczoraj:) A bledow mam od wczoraj 30 :o

Czy wszystkie mają taki sam kod? Pamiętaj, że mowimy o błędach na czerwono :slight_smile:

Podaj jego “parametry” (tego błędu) :slight_smile:

chyba chodzi o identyfikator zdarzenia:> sa takie:3001,3011,8019,8001,4691,24,4691,0, tych 3001 i 3011 jest najwiecej…

Oznacza próbe odwołania do danych, które nie znajdują się w fizycznej pamięci RAM i powinny zostać wczytane z pliku wymiany. Jednak w tym przypadku szukane dane zostały wczesniej określone jako nonpaged, czyli takie których nie wolno zapisywać i odczytywać z pliku wymiany, co powoduje błąd. Powód powstania błędu może być kilka:

:arrow: uszkodzona pamieć RAM, sprawdź Memtest86

:arrow: uszkodzony system plików, Konsola odzyskiwani komenda chkdsk /r

:arrow: nie kompatybilne oprogramowanie antywirusowe

:arrow: błędnie napisana usługa czy źle podpisane sterowniki, start-> uruchom-> sigverif , zaawansowane

sigverif6db.jpg

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;307151

Pliki odnalezione 286 ,pliki niepodpisane 283

Dopiero teraz wlazlem na kompa i juz 2resy same sie zrobily :frowning:

przyczyną jak widzisz mogą być nie podpisane sterowniki, dobrze by było utworzyć nowy folder do którego wzucic nie podpisane pliki, i zobaczyć jak zachowa się system

Instalowałeś jakieś sterowniki (np. do karty graficznej) lub programy (np. antywirusy, sieciowe) albo instalowałeś nowy sprzęt, zanim to się stało?

Jezeli tak to musisz przywrócić to poprzedniego stanu, czyli odinstalować całkowicie wszystkie nowe sterowniki i zainstalować ponownie ale te sprawdzone.

Po drugie odinstalować programy. Mozesz tez skorzystać z Przywracania systemu i przywrócic system do momentu prawidłowego działania.

W logu BSODA widac,ze resety powoduje plik pnat.sys i nalezy go usunąć lub przeniesc do innego folderu w razie problemów w trybie awaryjnym. Ten plik znajdziesz w C:\WINDOWS\system32\drivers ale trzeba mieć włączony widok plików ukrytych.

Inne przyczyny:

  • wadliwa pamięć fizyczna (tu chyba raczej nie, ale sprawdzić mo zna)

  • niekompatybilne oprogramowanie

  • wadliwy sterownik urządzenia