Samowolne wyłączanie się komputera

Witam,

Chciałbym się zwrócić o pomoc w sprawie, dotyczącej mojego komputera (stacjonarny).

Problem polega na tym, iż komputer wyłącza się samowolnie szczególnie podczas grania.

Niedawno, jakieś dwa, bądź półtora miesiąca temu wymieniałem pastę pomiędzy radiatorem, a prockiem. Wszystko działało dobrze przez ten czas, aż do teraz. 

 

Sprzęt:

  • Karta graficzna ( GEFORCE GTX 650 )

  • Procesor AMD Athlon II X2 250 Processor 3.00 GHz

  • 4GB pamięci

  • Windows 7 Ultimate 32 bitowy

  • Zasilacz 400W (niestety nie widzę nazwy) 

 

Jeden kumpel twierdzi, że to przez zasilacz. Pomimo tego, że ma 400W był wymieniany 5 lub 6 lat temu, jak pamiętam. Natomiast drugi kolega twierdzi, że wina spada na procka i płytę główną.

 

Podając przykład:

-Dziennie gram w Arma 2: DayZ Mod jakieś 2,3, a nawet 4 godziny, jednocześnie rozmawiając z kumplami przez steam’a. I KOMPUTER DZIAŁA.

-Lecz gdy włączę grę typu Infestation, bądź Crysis 2, komputer wyłącza się po 30 min grania. 

 

Po wymianie pasty gry wymienione w linijce wyżej działały perfekcyjnie na maksymalnych wymaganiach. 

Nie wiem co się stało przez ten czas, dlatego też proszę Was o pomoc, ponieważ nie mam dużej wiedzy na ten temat.

 

Aha, jeszcze jedno temperatura podczas grania nie wzrasta powyżej 61 stopni Celsjusza.

 

Jakie chłodzenie posiadasz na procesorze? bo temperatura trochę za wysoka.

Podaj dokładny model tego zasilacza,znajdziesz to na naklejce na zasilaczu

Niestety do określenia przyczyny prawdopodobnie musisz otworzyć obudowę żeby sprawdzić model zasilacza na naklejce, tak jak napisał @Marcin1025

 

Odpal sobie program HWMonitor i sprawdzaj temperatury poszczególnych podzespołów, grając w te gry przy których wyłącza się komputer.