Samowyłączający się Firefox, wariujący BitDefender, resety

Problem dotyczy kilku spraw, które są chyba wywołane jakimś syfem. Myślałem o jakimś wirusie czepiającym się plików .exe, ale nie wiem na ile to możliwe.

Otóż, gdzieś od wczoraj wieczór (a czemu akurat wtedy, to nie absolutnie nie wiem…) Firefox często się sam wyłącza. BitDefender podaje informacje o jakichś plikach (niestety na skutek restartów systemu nie mogę podać ich treści, ale są podobne do tych -> http://forum.bitdefender.com/index.php?showtopic=10888 ). Miałem też problem z otworzeniem instalki najnowszego FF, wyświetlał się komunikat “Corrupted file” czy coś takiego, ale skoro w końcu zainstalowałem najnowszą wersję, to ten problem się chyba ‘rozpłynął’…

Czy ktoś może wie co jest za to wszystko odpowiedzialne?

Log z OTL http://wklej.org/id/260030/

Wygląda na złą pracę pamięci RAM.

Hmm, wygląda na to, że masz rację - po zamianie jednej kości, wszystkie wymienione problemy zniknęły. Wielkie dzięki!

Jeszcze jedno - jaka może być przyczyna tego, że RAM (Goodram, DDR 512MB PC3200 DIMM) działający jakieś pół roku, nagle zaczął źle pracować?

Dodane 09.01.2010 (So) 8:57

Niestety pojawiły się kolejne problemy. Oprócz tego, że komputer działa wolniej (na pokazanie się pulpitu po napisie “Zapraszamy” i włączeniu tej muzyczki powitalnej trzeba czekać jakieś 8 sekund) to ma jeszcze skłonność do częstego wieszania się. Przy tamtej pamięci (a włożyłem identyczną co podawana wyżej - oczywiście tej źle działającej nie wkładałem. Było 1,5 GB RAM, jest 1,5 GB RAM) przy wielu poleceniach działał po prostu trochę wolniej, teraz - wystarczy byle zadyszka przy FF i już leży…

Zaniepokoiła mnie też lokalizacja tych plików (chodzi mi oczywiście o te wycięte):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 994ff.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 5a42e.html

Nie w tym problem, że są (przywracanie systemu już wyłączyłem i opróżniłem kosz), ale przecież one powinny się znaleźć gdzieś w miejscu dla plików systemowych typu C:\Windows !

Czy ktoś ma pomysł na to, o co w tym chodzi?

Masz po prostu włączoną opcję “pokaż ukryte pliki i foldery”. Nie są one wycięte, tylko mają atrybut “ukryty” i jak najbardziej znajdują się we właściwym miejscu.

Co do niestabilności, pamięci mogą być źle ustawione w BIOS’ie albo mogły się narobić jakieś szkody przez uszkodzoną pamięć.

Możesz zapodać screena z CPU-Z, zakładka Memory.

Wszystkie pamięci mają są takie same albo chociaż mają takie same parametry?

screen http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … a860b.html

Oprócz wspomnianego GoodRama mam jeszcze Super Talent PC-3200 1 GB DDR 400.

Można to wyłączyć.Żeby przypadkiem nie usunąć.

Możesz zrobić test pamięci bootowalnym programem Memtest86.

Po 16 godzinach testowania (zostawiłem na noc i na czas, gdy byłem w szkole…) Memtest wykazał ponad 60 tys. errorów.

Czy odłożenie którejś kości coś zmieni czy błędy zostaną niezależnie od RAM?

Wyjmij najpierw jedną sprawdź komputer.Potem wyjmij następną ,a włóż tamtą i sprawdź.

Wyciągnąłem GoodRam i przez kilka dni te problemy się nie pojawiły. Więc wygląda na to że albo po pewnym czasie pamięci zaczęły się gryźć albo komp przestał przyjmować GoodRam czy może coś jeszcze?