Samowyłączający się komputer

Witam mój komputer sam się wyłącza czemu ?

Komputer nagle się wyłącza (nie resetuje).

Podzespoły:

2 GB ram drr3 jedna kość

AMD Athlon X2 250 3 GHz

Grafa Radeon HD 5450 1 GB

Dysk 80 GB Barracuda Segate

Zasilacz PowerTec 420W.

Stary zasilacz PowerTec : http://i43.tinypic.com/2ecqlut.jpg

Nowy ( teraz ) zasilacz PowerTec : http://i39.tinypic.com/15gfpfa.jpg

Dodam że jak zmieniłem ze starego na nowy zasilacz to w starym zasilaczu były wtyczki przepalone.

Prawdopodobnie jedna z tych przyczyn:przrgrzewający się procesor,uszkodzona kośc pamięci,wirusy,płyta głowna walnięta.Po kolei sprawdzaj .

Prawdopodobnie jest to wina przegrzewających się podzespołów (np. procesora lub grafiki), aby uniknąć spalenia podzespołów komputer się wyłącza (to taki rodzaj zabezpieczenia przed uszkodzeniem sprzętu). Sprawdź temperatury poszczególnych podzespołów odpowiednimi programami (najlepiej podczas obciążania).

w BIOSie jest taka opcja którą ustawia się temperaturę procesora po przekroczeniu której ma się wyłączyć komputer. Jeżeli winowajcą jest procesor to możliwe że temperatura ta w BIOSie jest zaniżona. Najlepiej będzie jak sprawdzisz maksymalną dopuszczalną temperaturę Twojego procesora i ustawisz nieco niższą w BIOSie (np. gdy maksymalna to 100C możesz ustawić 95C).

Podaj konfigurację sprzętu.

Może to być też wina zasilacza, tak jak mówi @igrek

Komputer jest nowy , ma prawie 2 lata zaczął buczeć zasilacz w komputerze nie wiem czemu.

Skoro buczy, to pewnie zasilacz zaczyna szwankować i daje znak, że warto by go było wymienić.

Poza tym, skoro komputer ma 2 lata to nie jest nowy.

To nie powinien się po 2 latach całkowicie popsuć :slight_smile: Mam stary komputer który działał 8 lat.

Na jaki zasilacz wymienić tak do 100-120 zł , taki około na mój sprzęt żeby wystarczyło.

Przed chwilą wyjąłem lewą obudowę od komputera i komputer się wyłączył.

Masz komputer, który działał czyli rozumiem, że już nie działa?

Przecież to jest jasne, że skoro komputer ma 2 lata to nie jest nowy - nie napisałem że ma się zepsuć, ale bywają przypadki gdy kupujesz nowy komputer i też się zepsuje po 1h pracy.

Zasiłka do wymiany na pewno skoro NONAME.

Ile ten NONAME ma W?

Jeżeli masz możliwość odtworzenia obudowy PC’ta to sprawdź właśnie działanie wentylatorów, bo to może być przyczyną przegrzewania się podzespołów warto by też lekko przeczyścić sprężonym powietrzem wnętrze jednostki centralnej lub po prostu jak większość tutaj pisze zasilacz. Jednak nie wymieniałbym czegoś bazując się na domysłach :slight_smile: niektóre płyty główne mają możliwość wykrycia otworzenia obudowy poprzez podczerwień :wink:

Protected - ale skoro ma zasilacz NONAME to i tak musi go wymienić chyba że chce się pożegnać ze sprzętem.

Wykręciłem zasilacz to : PowerTec 420 W

Łohoho, wymień ten zasilacz na jakiś markowy (np.Chieftec 400W), chyba że chcesz mieć spalonego kompa, to ok. :slight_smile:

Rozumiem, że robiłeś pomiary napięć zasilacza kamilkom’a? :slight_smile: Nie wykluczam, że to zasilacz ale jeżeli tutaj wchodzi w grę wymiana a za tym pieniądze, to warto się upewnić moim zdaniem

Moim zdaniem nie ma się co upewniać - nawet, jeżeli się by okazało, że winnym wyłączania się komputera nie jest zasilacz, zmiana go będzie jak najbardziej na plus z tego powodu, że obecny za wysokich lotów nie jest.

Chyba się nie zrozumieliśmy.

Nawet jeżeli to nie zasilacz to i tak należałoby go wymienić.

bartek1586 , napisałem że wymieniłem na taki sam tylko przełożyłem ze starego kompa ale tylko z inną nalepką był zasilacz , który nie jest idealnie nowy.

Mhm, a ja napiszę że wymieniłeś ze szrotu na szrot które jest niczym tykająca bomba.

PS. Zasilacz który posiadasz znajdziesz na każdej czarnej liście zasilaczy :wink: