Samowyzwalacz w cyfrówce

Witam. Posiadam aparat cyfrowy Canon A540 i nie umiem ustawić, włączyć opcji samo wyzwalacza… ktoś pomoże? :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Instrukcja obsługi

A mam jeszcze jeden problem. Wyładowały mi się baterie, włożyłem nowe (Sony) i dalej pisze “Wymień baterie” - Nie wiecie o co chodzi? :frowning:

włożyłeś rozładowane baterie

Jakie rozładowane? Kupiłem w sklepie nowe i te nie działają i włożyłem jeszcze inne i dalej pisze wymień baterie.

zwykłe baterie do używania w cyfrówce to nie jest najlepszy pomysł, pamiętam dołączone do aparatu baterie alkaliczne które wytrzymały jakieś 15 zdjęć, niealkaliczne cóż…

najlepiej sprawdź na jakichś akumulatorkach o których wiesz, że są na 100% sprawne jeżeli problem dalej będzie się powtarzam -> serwis

Gdy jest włączony aparat i widzisz obraz klikasz funcset potem przechodzisz w opcjach które się wyświetlą do opcji tryb migawki zmień tryb migawki z kwadracika na samowyzwalacz z 10s (2ikona) a następny tryb to ręczne ustawienie samowyzwalacza(3 ikona) potwierdzasz funcset :wink: powinno działać

No włożyłem nowe z Philipsa i dalej tak samo… pisze słaba bateria a jak sie zrobi zdjęcie to sie wyłącza i “Wymień baterie” :evil:

Ronni_92 zwykłe baterie nie nadają się do aparatów cyfrowych :!:

Kup baterie alakaliczne, albo najlepiej zainwestuj w akumulatrki 2500, 2700 mAh i ładowarkę. Jezeli problem się bedzie powtarzał :arrow: serwis

No takie mam - i kapa :?

Serwis :!:

Ja bym raczej zakupił akumulatorki min. 1800 mAh :wink: