Samsug CLP365 nie widzi tonerów po zainstalowaniu zamiennika

Mam problem z drukarką Samsung clp365. Po wymianie tonera czarnego na (/toner-samsung-clp-360-clp-365-clx-3305w-clx-3300-i6905914670.html) pojawił się problem w postaci niedziałających pozostałych tonerów, tzn. drukarka nie czyta ich poziomu, natomiast poziom zamiennika to 100%, a pozostaych N/A. Niestety po włożeniu oryginalnego tonera (zużytego), drukarka nadal nie działa i poziom wszystkich tonerów to N/A, dodatkowo występuje komunikat - “kaseta z tonerem jest niezgodna”. Nr błędów to m.in. C1-2411 oraz C1-5512

Rozumiem, że pozostałe tonery to też zamienniki? Niestety z zamiennikami bywają różne cyrki. Co jakiś czas warto zainwestować w oryginalne tonery. Wyjmowałeś wszystkie tonery i wkładałeś je ponownie?

Pozostałe tonery to oryginały. To pierwsza wymiana tonera na zamiennik w przypadku tej drukarki. Tonery wyciągałem/zamieniałem między sobą miejscami, ale nadal sygnalizuje ich błędy.

Masz jakieś stare tonery do tej drukarki, tak by zebrać cały komplet? W HP mojego brata przy takim cyrku pomagała wymiana wszystkich tonerów na stare, puste i potem ponowne włożenie tych, które mają dalej pracować. Odłączenie drukarki z prądu też czasami zdawało egzamin. Czemu? Nie wiem. Może jakaś elektronika się resetowała?

Niestety na razie mam tylko zamiennik czarnego, a reszta oryginały.