Samsung 22" 2232BW - opinie

Samsung 2232BW

http://www.ceneo.pl/823920

Widzieliście ten monitor? ktoś z was go ma? albo wasz kolega?

Czy nadaje się do gier? jest smużenie ? błyszczenie? Czy wszędzie jest jednakowo jasny?

Prosiłbym o wszystkie informacje na jego temat jaki posiadacie.

Widziałem ten monitor lecz nie mam go ja ani mój kolega :wink:

Swego czasu (bodaj w lutym) też wybierałem monitor 22" ale wybrałem LG 227WT zamiast samsunga.

Widziałem Samsunga (w MM i Saturn), obracałem nim, patrzyłem z dołu, góry boków itd. itp. i te kąty co są w specyfikacjach są o kant pingponga rozbić (w LG zresztą też). Samsung nie ma pochylenia w przód (LG ok. 5 stopni). Obraz był ok ale dla mnie te pochylenie i ogólny wygląd były na minus. Poza tym zwróć uwagę na gwarancję na bad-pixels i cośtam jeszcze bo jakaś norma (ISO?) z dwójką (2) dopuszcza ich istnienie jako brak wady.

Tylko tyle mogę pomóc, że powiem iż dla mnie samsung był gorszym wyborem.

Najbardziej mi zależy na smużeniu a raczej jego brak :slight_smile: Kąty nie są dla mnie tak ważne bo i tak siedzę na wprost monitora :wink:

z tego co czytałem na różnych forach smużenia brak, obraz bardzo dobrej jakości jak na LCD i matryce TN rzecz jasna, wykonanie dobre. Przewaga LG to praktycznie gwarancja “punkt honoru”, ale jeśli zamówisz Samsunga przez sieć to masz kilka dni na wygrzanie monitora i sprawdzenie czy nie ma błędnych pikseli. Ten samsung ma szybę czyli za cenę odbijanie się w monitorze twojej facjaty (no, to może być duża wada :wink: i to co wokół jest) otrzymujesz żywsze kolory. Kąty widzenia i czas reakcji to we wszystkich monitorach sobie możesz o kant tyłka potłuc.

A jak będę grać po ciemku to też będę sie odbijać w tej szybie? :stuck_out_tongue:

Monitor jest świetny, odkąd zobaczyłem go u kolegi i jego cenę od razu nasunęła mi się myśl zmiany mojego dotychczasowego monitora. Kto wie może on będzie jego godnym następcą. Gry na nim to poezja - kumpel ma 88GT i Test Drive: Unlimited jak i Wiedźmin wyglądały oszałamiająco :). Również niebanalny wygląd. Tutaj mała recka: http://www.proline.pl/shop.php?n=samsung-sm-2232bw i pod recką opinie o monitorze (bardzo dobre).

A powiedz mi co z ta szybą i czy nie ma na 100% smużenia.

Smużenia nie ma na 100%. Co do szyby - on ma ulokowany monitor w miejscu na które nie pada bezpośrednio światło więc swobodnie można patrzyć na monitor. Czasami przy ciemnym tle możesz siebie zobaczyć ale to nie przeszkadza, ta szybka powoduje że kolory są jakby żywsze ;).