Samsung a20e - problem z ładowaniem

A20e( 1,5 roku) ładuje tylko wolną ładowarką od Huawei y5. Jak zmienię ładowarkę na szybką od Samsunga (próbowałem pare) to zero reakcji. Czy to aku pada czy ustawienia (resetowałem go do zera przed ładowaniem).

Możliwe, że układ odpowiedzialny za ładowanie na płycie głównej nie rozpoznaje QC i bateria się nie ładuje. Sprawdź to na innym kablu.

1 polubienie

Zobacz na innym kablu zgodnym z co najmniej QC 2.0/Adadaptive Fast Charging.
Jeżeli będzie tak samo to może kontroler ładowania baterii w smartfonie uszkodzony.
A jak informacje z czujników temperatury baterii, napięcia i natężenia - pokazują jakieś wartości?

2 polubienia

Dopiero teraz się dowiedziałem że wpadł Córce do kibla i to chyba wyjaśnia feler. Potrzymam 2 tygodnie w szufladzie i jak nie będzie poprawy to do smietnika, bo wymiana płyty głównej się nie opłaca.

Niekoniecznie. Zobaczysz. Możliwe też, że gniazdo tylko padło. Próbowałeś z innym kablem??

1 polubienie

Jak miał kontakt z wodą to nie do szuflady tylko jak najszybciej rozebrać i przetrzeć miejsca gdzie widać zacieki alkoholem IPA, żeby korozja się nie wdała/nie podstępowała, żeby stan się nie pogorszył. (po uprzednim odłączeniu baterii)
Ludzie robią różne durne rzeczy typu suszenie suszarką, na kaloryferze, trzymanie w szufladzie po zalaniu i potem już jest nie do odratowania.
Może być tak, że tylko wystarczy wymienić port, aby działało (koszt wymiany jest niski).

2 polubienia

Dokładnie. Nie chować do szuflady. Rozkręć i zrób to co pisał @Domker. Jak nie czujesz się na siłach, to jak najszybciej do serwisu. Zresztą na YT jest pełno poradników. Swoją drogą polecam kanał GSM DIY.

(1) Samsung A20E Teardown & Complete Repair Guide - YouTube

1 polubienie