Samsung A5 2017 Drenuje baterie - jak to naprawić?


(Bartosz82) #1

Cały czas sprawdzam sobie mój telefon i zauważyłem, że jak telefon leży sobie nie używany z wyłączonym ekranem to “zżera” mi baterie. Przykładowo dziś rano o godzinie 8:00 miałem baterie 36% a chwile później, tak po 2 może 3 godzinach miałem już 32% . Zostawiłem w domu telefon nie używany i poszedłem na rower, a gdy wróciłem bateria telefonu wynosiła 28%. Nie rozumiem tego. Co tu mi tak tą baterie pochłania ? jak nie mam żadnych aplikacji zainstalowanych na telefonie. Tak mnie to denerwuje, że masakra. Czyżby Samsung to był szajsung ? Czy może da się to jakoś ustawić jeszcze, żeby było lepiej ? no bo nie wiem co mi tak może tą baterie pożerać i to jeszcze w chwili nie używania telefonu. To jakaś kpina. Proszę o pomoc w tej sprawie.


(krystian3w) #2

Sprawdź ekran może się nie wyłącza, dodatkowo możesz włączyć “Doze” jak ręcznie nie wyłączasz Wi-Fi / NFC / Bluetooth / GPS / Transmisji komórkowej.

Jak dla mnie to raczej w normie i dramatycznie nie spada (4% na 3 godziny), nie wiem ile jeździłeś na rowerze jak też 3 godziny to spada równomiernie :wink:.


(Domker) #3

W informacjach o baterii masz dokładnie, co ile pobiera baterii zarówno jeżeli chodzi o aplikacje jak i poszczególne rzeczy typu ekran, radio (GSM) itp.
Tak to można ze szklanej kuli wróżyć.


(Bartosz82) #4

Jak mogę sprawdzić czy się ekran nie wyłącza ? i jak włączyć “Doze” ? NFC mam wyłączone na stałe w telefonie. Bluetooth tylko włączam jak mi jest potrzebne, tak to jest wyłączone. GPS nie wiem gdzie wyłączyć i dane komórkowe mam włączone cały czas. Nie wiem czy mi to równomiernie spada czy nie, ale od czasu napisania tego tematu już mi 1% ubyło. Więc mam 27% w tej chwili. Nie rozumiem tego. A Ekran jest ciemny.
Tak wyglądają moje dane z aplikacji sprawdzających stan baterii:

  1. https://imgur.com/QLKLehq
  2. https://imgur.com/JCsXfqR
  3. https://imgur.com/9QhQsUX
  4. https://imgur.com/vSEQRzN
  5. https://imgur.com/40zmHJh
    Jak widać na screenach mam już nawet 26% co oznacza, że spadło mi już podczas wrzucania screenów na imgur. Proszę o pomoc w tej sprawie.

#5

Twoje zużycie nie jest ponad normę, masz włączoną transmisję danych, telefon pewnie często zmienia nadajnik i tryb pracy sieci, więc zużywa więcej baterii.


(Bartosz82) #6

A czy transmisja danych jest do czegoś potrzebna ? lub za coś odpowiedzialna ? czy można to wyłączyć ? i co zrobić, żeby telefon nie zmieniał nadajnika oraz trybu pracy sieci ? Bo to aż dziwne, żeby nie używany przez cały dzień telefon z wyłączonym ekranem zużywał po 4% albo 5% baterii. Leży sobie bez czynnie na stoliku i tyle baterii mi połyka. Można coś z tym zrobić?


(tojestemja) #7

transmisja danych jest odpowiedzialna za transmisję danych, za połączenie z internetem
możesz sobie zmienić sieć na sztywno np. na 3G albo 2G albo i ją wyłączyć