Samsung AC ADAPTOR

Witam. Otóż mam problem. :stuck_out_tongue: Od dłuższego już czas mam problem z tym “urządzonkiem”. Posiadam głośniki Samsung i to właśnie urządzenie. Idzie sobie kabelek od głośnika głównego do tego ADAPTORA, potem z ADAPTORA do listwy jest to podłączone. Nie wiem po co to jest, ale to nie ważne (z hardware jestem cienki). Otóż po dłuższej pracy, gdy mam głośniki włączone zaczyna ten ADAPTOR buczeć, jakby napięcie było większe czy coś… Takie charakterystyczne “dzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz”. Jest to dość głośne. Niepokoi mnie to, więc prosiłbym o jakąś poradę. Tutaj specyfikacja jakaś, która widnieje na urządzeniu:

  • AC ADAPTOR

  • Model: KNE - 1418

  • Input: 230 V ~ 50 Hz 38 VA

  • Output 14 V — 1800 mA

Normalnie urządzenie jest ciche. Z góry dziękuję za pomoc.

Wygląda że siada zasilacz - wymień na model o podanych parametrach,czyli napięcie zasilania 230 V,napięcie wyjściowe 14 V,moc min 2 A - pamiętaj zasilacz ma mieć wtyczkę zasilającą jak stary zasilacz.

Jak masz gwarancje oddaj do serwisu.

Popieram przedmowce z tym ze nalezy zwrocic uwage na biegunowosc (nie wiem jaki jest wtyk ) .

Pozdrawiam

Ale zasilacz… Zasilacz czego? Zasilacz głośników? Bo to od głośników jest. Czy coś się może stać tragicznego jak na czas nie wymienię? To będzie mieć wpływ jakiś na komputer czy jak? Naprawdę się nie znam dlatego polegam na Was. :wink: Zasilacz ma niecałe 6 lat. O co chodzi z tymi wtykami? To są te kabelki, które dochodzą do zasilacza? Są 2, praktycznie identyczne. Jeden idzie do listwy, drugi do głośników.

Jest to zasilacz który zasila wzmacnicz głośników.

Może spalić się sam zasilacz lub zasilacz i reszta czyli głośniki.

Zasilacz ma wyjście niskiego napięcia 14 V i ta wtyczka może mieć różną biegunowość + i - (zależy jaka to wtyczka) - nowy zasilacz i wtyczka 14 V musi mieć identyczną biegunowość jak stary.

Rozumiem, a nie orientujesz się ile taki zasilacz może kosztować? Można go dostać w zwykłym sklepie z komputerami/naprawa PC?

Wrzuć sobie typ do googli i szukaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Poszukaj na Allegro dział komputery.

http://www.allegro.pl/

I ostatnie pytanko. Czy jak wezmę cały zasilacz do sklepu to dobiorą mi odpowiedni? Tak jak mówiłeś, żeby te wtyki były zgodne itp.

Jak dobry sklep najlepiej z serwisem to nie powinno być problemu - problemem może być wtyczka jeśli jest nietypowa - ale jeśli jest serwis na miejscu to Ci zrobią jak należy.

Lub weżmiesz zasilacz nowy ze starym i dasz do serwisu elektronicznego i przełożą kabel niskiego napięcia 14 V do nowego zasilacza i będzie dobrze.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Jutro postaram się poszukać nowego zasilacza na mieście.

Złączono Posta : 17.03.2006 (Pią) 15:09

Przejechałem pół miasta. Byłem w centrum elektroniki, lecz tam były 14 V, ale tylko 1.5 A. Następnie byłem w serwisie, gdzie powiedzieli mi, że zasilacz można spróbować naprawić, lub kupić nowy. Mój wujek jest technikiem i również zaproponował mi, że może go przejrzeć. Na sam początek chyba może do naprawy go dam? Czy jeśli nie ma 1.8 A to czy może być 1.5 A czy wymagane jest to 1.8 A? Z góry dziękuję za odpowiedź.