Samsung Avila - jak oceniacie?

Witam. Mam zamiar wsiąść Avile z Plusa (mix) - 48 doładowań po 30 zł.

Telefon jest w cenie 1 zł. wydaje mi sie że to najlepsza oferta.

co sądzicie o tym fonie ? :wink:

A gdzie sens?? 48 doładowań po 30 zł to prawie 1500zł na rozmowy po prawie 60 groszy z minute czyli raz drożej jak w prepaid simplusa i każdego innego operatora (z małymi wyjątkami) to wychodzi że w błotu wyrzucone 750zł , kupując nowego tela na np. allegro zapłacisz za niego około 450zł a mając szczęscie można go kupić nawet taniej i wtedy dokupujesz bez umowy prepaid gdzie rozmowy masz po 29 groszy i zostaje Ci jeszcze z kalkulacji kupna na allegro a ofertą na abonament około 300zł do przodu. Nawet kożystniej wyjdzie pożyczka w banku 500zł na zakup tela jak umowa wiązana z operatorem :lol:

a tu za 579zl

http://www.vobis.pl/oferta/telefony_i_s … _edge.aspx

Potwierdzam to co napisał Zbych1 , bardzo podobnie napisałem kilka tygodni temu o tym samym telefonie.

greghoster , Zwróć uwagę, że jesteś “uwiązany” przez około nawet 4 lata (wiem można spłacić szybciej) a taki okres to przepaść w telefonii komórkowej - jak byś go chciał za rok sprzedać, to nikt Ci ze zobowiązaniem nie kupi i zostaniesz z doładowaniami za telefon, którego już nie masz :wink: Kup telefon na np Allegro (nowe już za 400 zł można dorwać, w komisie już za 450-500) + karta np. Simplus i w ostatecznym rozrachunku jesteś do przodu.

PS.

Sprzedając za np około rok i przyjmując, że do spłaty zostało 35 doładowań to kwota do zapłaty 1050 zł a za telefon nie dostaniesz więcej niż 250-350 zł (w zależności od jego stanu) - jesteś w plecy około 700 zł - kwota podobna jak napisał zbych :wink:

To może chociaż ja odpowiem na to pytanie ;]

Jestem posiadaczem tego telefonu i na jego temat powiem tyle…

Telefon jest z maja tego roku także nie jest za stary :wink: Poruszanie się po menu nie jest zbyt trudne oraz dość szybkie [jeżeli człowiek się przyzwyczai ;)] Filmy jak i obrazy bardzo dobrze się ogląda, pomaga temu duży ekran. Z pisaniem sms’ ów nie jest zbyt pięknie, chociaż da się przyzwyczaić. Jeżeli chodzi o Javę to są ograniczenia wielkości pliku… W plusie to ograniczenie sięga chyba 700kb, lecz nie jestem na 100% pewny. Ma 3 pulpity co jest wielkim plusem, widgety itp. Ogólnie ten telefonik jest dla szpanu :stuck_out_tongue: Chodzę z nim do szkoły i każdy się nim zachwycał ;]

Jeżeli miałbyś jakieś pytania to wal śmiało, a na pewno odpowiem o ile będę mógł ;]

Avila jest całkiem fajnym telefonem, tylko do niego przydaje się rysik, którego nie ma w zestawie. A co do umowy to wcale nie jest taka zła (cena trochę wyższa miesięcznie od abonamentu, ale masz pełną kontrolę kosztów). Nie każdy musi mieć telefon najlepszy na rynku. Jeśli nie przeraża cię długość umowy to na twoim miejscu bym się na to zdecydował.

Telefon jest nawet fajny, chociaż lepszymi telefonami są SE. Ale wracając do telefonu: jest on typowo multimedialny… Duży wyświetlacz co jest dużym plusem. Aparat też niczego sobie. Slot na kartę pamięci jest i można to sporą pamięć zainstalować. Dlatego jak Ci się ten telefonik podoba to go bierz. Koleżanka ma i nie narzeka :slight_smile:

Pozdrawiam

Apropo pamięci i rysiku. Ja do swojej Avilki dostałem w zestawię kartę microSD 4GB, co jest wielkim plusem… A rysik na allegro chodzi średnio po ~1-3zł, także nie kosztuje on fortunę… Jak już dodał kolega wyżej ma on dość dobry aparat [zdjęcia dobrze wychodzą tylko w dzień], dużym minusem jest brak autofocusa oraz lampy błyskowej.

Telefon nie dla mnie. Bo nie ma systemu.

Ale jak ktoś chce telefon, który ładnie wygląda, jest tani i ma dotykowy wyświetlacz- czemu nie?

Avila to telefon po prostu do SMS, dzwonienia i ewentualnie neta.

Duży plus ma u mnie, za to że trzyma długo na baterii, że ma spoko aparat i że jest mała.

Minusy: brak systemu operacyjnego, ekran nieczytelny w słońcu, zbyt damski i za ubogi w funkcje jak na te czasy :stuck_out_tongue:

Ten telefon nie ma być dla Ciebie, tylko dla greghoster’ a :stuck_out_tongue:

z tym

oraz z tym mogę się zgodzić.

Brak systemu operacyjnego - Za duży minus to to nie jest :stuck_out_tongue:

Ekran nieczytelny w słońcu - Minusik, ale mały.

Zbyt damski - Z tym też się nie zgodzę ;] Moja siostra ma taki sam tylko, że w białej obudowie i tamten może jest damski, ale w czarnej jest bardziej dla mężczyzn…

Za ubogi w funkcje - Hmm… Dla mnie to on ma wszystko czego telefon powinien posiadać… Za ubogi, że co ma aparat tylko 3.2, a nie 5.0 tak jak w SE C902?

P.S. Żeby nie było, że jestem za tym telefonem, bo go posiadam. Chcę tylko jak najbardziej użytkownikowi przedstawić jego funkcje/ użytkowanie itp.

Jak dla kogo :lol:

Może jakieś uzasadnienie i wiecej szczegółów? Jestem bardzo ciekawy rozwinięcia tego wątku w stosunku do telefonu Samsung Avila.

Avila też ma “swojego rodzaju” system operacyjny (firmowy samsunga) a że to nie jest system WM lub Symbian, które to są dostępne na wiele innych marek i modeli telefonów, nie ma w tym wypadku znaczenia - każdy kupuje to co uważa za stosowne i spełniające jego wymagania (pod względem funkcjonalności i np. ceny)

Chce użytkownik mieć możliwość instalowania wielu aplikacji zwiększających funkcjonalność telefonu, pracę z dokumentami w przeróżnych formatach, to kupuje telefon z “systemem” np. WM lub Symbian.

Znam ten telefon (Avila) dobrze (może nawet i bardzo dobrze) i uważam, że jest bardzo ciekawym i wygodnym urządzeniem w swojej klasie. Wyświetlacz w słońcu może jest przeciętnie widoczny, jednak nie jest źle, jest on wystarczająco czuły na dotyk i precyzyjny, elementy na ekranie wystarczająco duże, że nie ma potrzeby posługiwania się rysikiem - bardzo dobrze sprawdza się obsługa palcami. Jakość dźwięku z radia (i czułość radia) i odtwarzacza mp3 jest bardziej niż dobra (jednak polecam dokupienie słuchawek lepszej jakości niż te co są w komplecie z telefonem bo one są przeciętne) Zdjęcia jak na aparat 3 Mpix mają jakość dobrą (wymagane jest jednak dobre oświetlenie, aparat nie ma swojego śródła światła), aparat ma wiele trybów pracy, telefon możliwość edycji zdjęć na wiele sposobów. Menu telefonu jest przejrzyste i łatwe do obsługi, sygnał dzwonka głośny i wyraźny, do tego wspomagany wibracją, którą można skonfigurować na wiele sposobów.

Za kwotę jaka trzeba przeznaczyć na telefon (nowy) na allegro i w wielu sklepach internetowych (400 - 600 zł) jest to na pewno ciekawa propozycja dla użytkowników średnio wymagających.

Po szczegóły proponuję się udać na fora tematyczne (jest kilka polskojęzycznych poświęconych tylko Avili) - tam można dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych szczegółów na temat tego telefonu i nie ma sensu powielać wszystkiego na tym forum)