Samsung Avila-przegrzewanie przy ładowaniu oraz urzytkowaniu


(rapper) #1

Witam wszystkich. Otóż mam bardzo dziwny problem z telefonem. Mianowicie, po podłączeniu pod ładowarkę ładuje, lecz gdy ją odłączę bateria jest rozładowana a baterii nie ładuje- tak jak by działał tylko pod zasilaniem z gniazdka, a co najdziwniejsze w tym, że telefon bardzo mocno się nagrzewa, wczoraj nawet do tego momentu, że się restartował. Do środy było wszystko normalnie. Nawet gdy naładuję baterię w innym telefonie i przełożę do swojej Avilki to i tak po chwili telefon się nagrzewa. Wiecie może co jest przyczyną takiego zachowania? A i chciałbym dodać, że przestał mi czytać kart pamięci.

|Edit|. Godzinę temu wrzuciłem całkowicie naładowaną baterię do tego telefonu i musiałem wykonać parę telefonów a bateria jest rozładowana :o . Może ktoś wie co może być tego przyczyną?


#2

rapper , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(system) #3

Przyczyna jest bateria do wymiany która się zużyła


(rapper) #4

Gdyby bateria była zużyta, to telefon nie grzał by się jak czajnik na gazie.


(system) #5

Czemu nie? może właśnie dlatego się grzeje... jedynie co możesz zrobić to go rozkręcić i wyczyścić z kurzu


(rapper) #6

To już to zostało zrobione, wszystkie styki wyczyszczone, ale dalej się grzeje, najgorsze jest to, iż nie mam gwarancji na niego;>.


(Piotrek2255) #7

Najpierw mówisz, że bateria do wymiany a teraz każesz rozkręcać telefon #-o gdzie logika i gdzie sens?

Sprawdzałeś co jest najcieplejsze? Czy bateria czy telefon?

Jeśli telefon to grzeje się w środku, może gdzieś coś źle wyczyściłeś i stąd problem. Jeśli grzeje się w trakcie ładowania to znaczy, że coś jest nie tak z wejściem/ładowarką.

Oddaj go do komisu, naprawa nie wyniesie dużo chyba, że płyta główna do wymiany wtedy szykuj kase na nowy telefon :slight_smile:


(rapper) #8

Podczas ładowania jak i nie ładowania telefon się grzeje a nie bateria. Ale grzał się zanim go rozkręciłem. Bateria jest temperatury pokojowej grzeje się telefon- tył i przód. |EDIT|

To nie jest wina baterii, bo sprawdzałem na innej i również się cały telefon grzeje. Wychodzi na to, że koszt naprawy płyty będzie większy, niż kupno jakiegoś innego telefonu, ale dziękuję bardzo wszystkim za porady. Pozdrawiam.