Samsung Avila sam naciska klawisze

Witam mam od jakiegoś czasu problem z tel. Samsung Avila a mianowicie sam naciska klawisze np. 5, 2, 3 itp. Podejrzewam że mu się ekran wklęsł ale nie jestem pewien, jak spojrzę pod kątem to widzę takie “kółka kolorowe na ekranie”. Chciał bym się was poradzić co się stało.

Na pewno to zachowanie odbiega od normy, a jeśli coś odbiega od normy to powinno trafić do serwisu. :wink:

Jak masz gwarancje to oddaj do serwisu ale wątpię że jeszcze masz…

A co się stało? Warstwę dotykową masz do wymiany

Ale najpierw radze przywrócić telefon do ustawień fabrycznych lub wgrać soft od nowa…

Masz mniej jak 10% szans że pomoże ale zawsze coś

Jeżeli nie, zamów warstwę dotykową na allegro, lub panel przedni już z dotykiem i sam to wymienisz

Gwarancji już nie mam.

Zasnąłem pisząc SMS

Przywracałem ustawienia i softa też wgrywałem nic nie pomogło…

A mam jedno pytanie warstwa dotykowa lub panel przedni to jest to ? http://allegro.pl/wyswietlacz-lcd-samsung-avila-s5230-s-5230-hq-i2165489586.html

to jest wyświetlacz który masz w 90% sprawny

tu masz dotyk http://allegro.pl/listing.php/search?st … ory=108652

Ale czy jesteś pewien ? Bo jak dla mnie (nie jestem żadnym znawcą) to chyba zależy od ekranu a nie od tej szybki, bo szybka nie jest w żadnym stopniu uszkodzona. Podam przykład położę fona na szafce i wezmę go na drugi dzień to wszystko gra, a jak włożę go później do kieszeni znowu jest ten sam efekt… Widzę wtedy na ekranie takie kółka jak na wodzie rzuci się kamieniem tylko te się nie ruszają i nie są “dokładnymi kółkami” a i mają tylko kolorowe brzegi/krawędzie.

Chętnie bym jechał do servisu jakiegoś ale niestety są daleko od mojego miejsca zamieszkania i mi się nie chcę:)

na 100%

U mnie w moim SE takie same kółka były jak u Ciebie, tak właśnie wygląda efekt uszkodzonego digitizera czyli warstwy dotykowej.

Wyświetlacz nie ma nic do tego, tylko warstwa dotykowa

W serwisie krzyknął Ci od minimum 70 zł do 100 zł więc sam wymień, no chyba że się w ogóle nie znasz i nie wiesz nawet jak rozkręcić tel

Hehe znać znam się trochę i rozkręcić fona też potrafię… Dobra to zamówię na allegro jak by co to się jeszcze odezwę :slight_smile: thx