Samsung Avila - soft Orange


(Hotshot2006) #1

Witam.

Niedawno postanowiłem wgrać sobie parę widgetów na moją Avilke... Wszystko pięknie, pościągałem, wgrałem na telefon, próbuję zainstalować i... błąd. Poczytałem na forach - okazuje się, że soft Orange nie pozwala na wgrywanie widgetów (żadnych oprócz tych z - o ironio - widgetu do ściągania innych widgetów, nie ma tam jednak nic insteresującego). Z tego co się orientuję, to po samodzielnej zmianie softu traci się gwarancję. I tu pojawia się moje pytanie - czy jest jakiś sposób żeby bez utraty gwarancji zmienić ten soft lub zrobić cokolwiek żeby te widgety działały? Czy można oddać telefon do punktu Samsunga żeby tam zmienili?


(Gorgoroth) #2

Zgadza się, jeśli sam zmieniłbyś soft i w takim stanie oddałbyś telefon na gwarancję to mógłby być problem. Softu moim zdaniem nikt Ci nie zmieni - telefon musi mieć brandowany soft, taki a nie inny.

Swoją drogą - dlaczego Orange miałby "zabraniać" instalacji widgetów swoim abonentom?


(kamil_w) #3

@Gorgoroth

Głupoty ludziom wciskasz. Sam posiadam telefon firmy Samsung. Był on brandowany przez Play. Poszedłem z nim do autoryzowanego serwisu w Sosnowcu, bo zawieszał się. Niestety fachowość pracowników tego punktu wołała o pomstę do nieba. Nie dość, że zabrali mi telefon na 3 dni, to jeszcze oddali i powiedzieli, że nie potrafią nic z nim zrobić. Poirytowany pojechałem do centrum Katowic i oddałem go w tamtejszym punkcie Samsunga. Pani z obsługi powiedziała mi, że wgrają mi nowy firmware bezpłatnie na gwarancji i w dodatku zapytała jaki soft chcę - brandowany przez Play, czy oryginalny Samsunga (wybrałem firmware Samsunga i taki mam w telefonie). A co więcej zrobili to w godzinę (w tym czasie zrobiłem sobie przegląd prasy w Costa Coffee)

Tak więc jeśli chcesz zmienić firmware, to pojedź z telefonem do serwisu i niech zrobią to pracownicy autoryzowanego punktu Samsunga. Jeśli okażą się patałachami - pojedź do innego. A gdyby pytali co się dzieje, to możesz powiedzieć prawdę, lub trochę pościemniać :wink:


(Miciu1) #4

Dla AUTORYZOWANEGO serwisu samsunga soft brandowany teoretycznie nie istnieje- zawsze wgrają ci niebrandowany soft do twojego samsunga- wystarczy tak jak już kolega zasugerował pościemniać- powiedz że źle działa dotyk, albo masz problemy bo ci z którymi rozmawiasz cię nie słyszą itp itd.


(Gorgoroth) #5

kamil_w , w swoim poprzednim poście w tym temacie snułem jedynie domysły. Ty miałeś styczność z serwisem w praktyce - ot co :wink: Ja nigdy styczności z serwisem Samsunga nie miałem. Miałem za to z serwisem SE i mogę powiedzieć, że wgrali nowy soft brandowany - taki jak był, czyli Plusa. Stąd moje domysły w tym wypadku.

Pozdrawiam!


(kamil_w) #6

W zasadzie to nie wiem czy podejście do klienta zależy od firmy, czy od konkretnego punktu serwisowego. Jedno wiem na pewno - żyjemy w państwie, w którym wciąż dbanie o klienta jest w powijakach. Jeśli więc czegoś nie da się zrobić w jednym punkcie warto spróbować gdzie indziej. Może tam dotarła już zachodnia filozofia.


(szymonek760) #7

ja mam na lg kp 500 cookie soft plusa i po każdym resecie zmienia mi się tapeta i wygaszacz ekranu :evil: pani z plusa powiedziała że mogę zmienić na oficjalny soft LG :stuck_out_tongue: ale wole zostać od plusa


(Hotshot2006) #8

Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: W chwili wolnego czasu wybiorę się do serwisu Samsunga :slight_smile:

Gorgoroth - przy próbie zainstalowania widgetu telefon się restartuje - przy kazdym oprócz wcześniej przeze mnie wspomnianych widgetów.