Samsung BIOS nie bootuje płyty z Windows 7

Witam, mam pewien poważny problem z laptopem Samusng serii NP300-E5C - A03PL. Zakupiłem laptopa w sklepie saturn. Miał on już automatycznie wgrany system Windows 8. Nie przypadł mi do gustu (podobnie jak vista), więc postanowiłem się go pozbyć i zamienić na poprzednika Windows 7. Nie mogłem tego zrobić gdyż BIOS w ogóle nie bootował (sprawdzonej już płytki z Windowsem 7). Udałem się więc do serwisu saturna by wyjaśnić problem. Pan z serwisu powiedział, że mogę pozbyć się Windowsa 8, a potem w domu zainstaluje własny. Pan z serwisu męczył się, męczył ale system po dlugim czasie i obchodzeniu zabezpieczeń poprawnie odinstalował. Po powrocie do domu, i po załadowaniu płytki z Windowsem 7 okazało się, ze BIOS dalej nie bootuje płyty, tzn. widzi napęd, port usb, oraz dysk twardy, (napęd dvd ustawiony na priorytet bootowania oczywiście) wciskam enter by zbootował z płyty, pojawia się czarny ekran i z powrotem wywala mnie do biosu, czyli tak jak wtedy. Windows 7 jest sprawdzony instalowany był już na PC i netbooku i działa w 100%. Próbowałem również instalacji za pomocą poprzednio poprawnie sformatowanego pendrive’a z plikami Windowsa z tej płyty (tak zainstalowałem do na netbooku i wszystko cacy działało) lecz sytuacja była taka sama jak w przypadku instalacji z dvd. Nie mam zielonego pojęcia co robić. Przywracałem defaultowe ustawienia w BIOSIE jak wyczytałem na forach, uzywalem wszystkich portów usb. Instalowałem i z płytki i ze sformatowanego pendrive’a usb i nic. Poniżej przedstawiam specyfikacje mojego laptopa (aczkolwiek zakupiłem do niego dodatkowe 4 gb ramu, wiec ma 8gb). Windows 7 jest 64 bitowy, tak jak procesor w moim laptopie, netbook na ktorym go instalowalem (i działa) oraz inne PC na ktorym go instalowalem (i działa). Nie wiem czy to wada samego BIOSA czy jego złych ustawień, proszę o pomoc.

Ogólne

Linia Info NP

Kolor Info Niebiesko-srebrny

Gwarancja Info 24 miesiące

Numer artykułu 1156264

Kod producenta NP300E5C-A03PL

Fizyczne

Wysokość [cm] Info 3.45, 3.53

Szerokość [cm] Info 36.79

Głębokość [cm] Info 24.9

Waga [kg] Info 2.28

Ekran

Przekątna ekranu [cal] Info 15.6

Natywna rozdzielczość Info 1366 x 768

Karta graficzna Info Zintegrowana

Inne Info Technologia LED, Przekątna 39.6 cm, High Definition

Specyfikacja

Procesor Info Intel Pentium B970

Taktowanie procesora [MHz] Info 2300

Pamięć RAM (zainstalowana) Info 4 GB

Typ pamięci RAM Info DDR3

Urządzenie wskazujące Info Touchpad

Klawiatura Info Układ QWERTY, 103 klawisze

Dźwięk Info High Definition, SoundAlive, Wbudowane głośniki, Wbudowany mikrofon

Dysk HDD Info 750 GB, SATA II, Obr. 5400

Napędy Info DVD+/-RW Super Multi

Inne Info Pamięć podręczna procesora 2 MB, Częstotliwość szyny pamięci: 1333 MHz, Chipset: Intel HM70

Techniczne

Zarządzanie bezpieczeństwem Info Hasło BIOS, Hasło użytkownika

Akumulator Info 6-komorowy

Zastosowane technologie SATA II Info, LED Info, USB Info, HDMI Info, BatteryLife Plus Info, D-Sub Info, Bluetooth Info, Wi-Fi Info, RJ-45,

Inne Info Wbudowana kamera

Komunikacja

Karta sieciowa Info 10/100/1000

Modem Info NIE

Łączność bezprzewodowa Info WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0

Złącza A/V Info Wyjście D-Sub (VGA), Wejście mikrofonowe, Wyjście słuchawkowe, Wyjście HDMI

Złącza USB Info 3x 2.0

Gniazda rozszerzeń Info Czytnik kart pamięci, RJ-45 LAN, DC-in

Inne Info Maksymalna prędkość przewodowej transmisji danych - do 1 Gb/s

Oprogramowanie

System operacyjny Info Windows 8

Inne oprogramowanie Info Sterowniki

W biosie wyłącz Secure Boot lub/i bootowanie za pomocą UEFI.

Okej DZIĘKI WIELKIE, podziałało pod względem takim, że instalacja ruszyła. Natomiast gdy już wybieram gdzie zainstaluję wyskakuje mi komunikat. “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT.” Co to oznacza?

Cześć

Przeczytaj: problem-instalacja-windows-styl-partycji-gpt-t511367.html

Ogromne, wielkie dzięki :slight_smile: wszystko śmiga