Samsung C3530, czy Nokia C2-01?

Witam, poszukuje telefonu do 300zł.

Ma mieć ekran 320x240, słuchawki na jacka i wygodną klawiaturę, najbardziej podpasował mi model Nokia C2-01 albo C3530 - który lepszy? Czy jakieś inne propozycje?

Proponuje Samsunga, zobacz porównanie http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/4775/4753/0/0/

Samsung zresztą podoba mi się dużo bardziej ;]

Jedyne minusy jakie znalazłem[samsung] to: brak możliwości przewijania utworów, brak cyklicznego budzika, generalnie pierdoły, ale zawsze. Parę osób skarżyło się też na zasięg.

Pracuje w firmie jako informatyk i kupiłem jakiś czas temu parę Samsungów C3530 i S5610, Nokie N8 E7 oraz kilkanaście Nokii 6303i. No i cyklicznie z kilkoma telefonami Nokii jeżdżę do serwisu. Samsung działa non stop

Nokie 6303i kupiłem miesiąc temu używaną, padła po paru dniach - zacząłem wgrywać softa przez Phoenixa i rozwaliłem do końca/lub kupiłem już taką, z zegarem życia :wink: Nie udowodnie. (pierwszy raz wpakowałem się przez allegro…)

Kolejne plusy na C3530, chyba jednak wybór padnie na niego.

Hej,

to ja się jeszcze podepnę z kilkoma pytaniami - Samsung S5610 :

  • czy ma zwiechy itp., czy reaguje szybko i sprawnie na polecenia,

  • ile trzyma na baterii (jak mocno jest wtedy eksploatowany),

  • czy obudowa jest wytrzymała (z tego co czytałem w necie, to przy klawiaturze podobno się wygina…),

  • czy po podpięciu kablem USB do kompa widoczny jest jako karta pamięci?

  • do czego potrzebne (jeśli w ogóle) jest oprogramowanie Samsunga na PC?

  • jak się spisuje - czy warto za nówkę płacić około 370zł, czy też za tyle to można coś lepszego kupić?

Pozdrawiam,

R.

  1. Tu się nie ma co zawieszać :slight_smile:

  2. zależy od używania

  3. Za obudowę zbiera pozytywne opinie warto obejrzeć test BlogPlus na YT z testem tego telefonu.

  4. Tak jest wykrywany jako pamięć masowa.

  5. Moim zdaniem jest zbędne a służy m.in do synchronizacji kontaktów i wiadomości.

  6. Za 370zł można dorwać coś z Androidem, ale to zależy czego potrzebujesz w telefonie ale myślę, że warto dać 370zł bo to w miarę solidny telefon.

Już jako użytkownik Samsunga C3530.

Bzdury, budzik taki sam jak w Nokii, przewijanie utworów też jest. Mam wrażenie że aparat dużo lepszy niż w 6303 (nie tylko aparat). Po zmianie czcionki i efektów przejścia nawet miły dla oka ;]

Zasięg? Tam gdzie w W810i miałem ostatnią kreskę tam C3530 nie ma zasięgu. Jednakże nie jest to jakieś bardzo uciążliwe. Bardzo miły telefon za takie pieniądze. Moja opinia co do Samsunga wzrosła o 80%, bo miałem wiele wątpliwości.