Samsung Chat 335 - czy są wirusy

Witam

Mam pytanie czy istnieje niebezpieczeństwo złapania wirusa na telefon samsung Chat 335 ?

Nie, bowiem nie działa na Androidzie czy innym popularnym systemie operacyjnym a na oprogramowaniu producenta.

Niebezpieczeństwo zawsze istnieje :wink:

Grzesiek13 , z tego co wiem, żaden z mobilnych systemów nie ma wirusów. Syf, który użytkownik sam sobie zainstaluje, to nie wina systemu. To tak jakbyś odpalił dwuklikiem wirusa :wink:

Mi chodzi o to że wczoraj oglądałem sobie filmiki na youtube poprzez wi fi w telefonie i teraz sie zastanawiam czy nie wkradł mi sie przez to jakiś wirus. Wie ktoś może jak mogę to sprawdzić?

Android jest dziurawy i oczywiście istnieje już kilka typów trojanów na jakie możemy się natknąć :slight_smile: Ostatnio było np. na łamach DP o fałszywym Instagramie :slight_smile:

Na telefony bez systemu to jest chyba niemożliwe…

Jedyna opcja to Java, ale kto by sobie zawracał tym głowę :slight_smile:

Grzesiek13 , nie wiem czy kiedyś miałeś do czynienia z Androidem. Przy instalacji wyświetlają się wszystkie uprawnienia jakich potrzebuje aplikacja. Jeśli aplikacja chce wysyłać SMSy, a jest np. przeglądarką PDF, to tylko głupi to zainstaluje, skoro to widzi przed instalacją.

Miałem do czynienia z Androidem bo trzymam go w kieszeni. Oczywiście prosi o uprawnienia i tak jak mówisz tylko głupi je zaakceptuje. Ale to nie zaprzecza faktowi, że zagrożenie jest i będzie. W identyczny sposób można przecież tłumaczyć kwestie bezpieczeństwa desktopowych systemów. To że nie wchodzę na podejrzane witryny i nie otwieram nieznanych załączników nie oznacza że zagrożenie nie istnieje.

Grzesiek13 , przekładając na prawdziwe życie - to tak jakby ktoś sam zaaplikował sobie dożylnie wirusa. Wiesz jakie konsekwencje, a mimo tego instalujesz/aplikujesz.