Samsung Chat /android/

Witam,

ostatnio usłyszałam, że jest możliwość zainstalowania Androida na Samsung chat.

W internecie na ten temat nic nie znalazłam, czy to prawda?

Jeśli tak to w jaki sposób to zainstalować?

Bzdura, samsung chat jest oparty na javie, i nie ma opcji instalacji androida

Bzdura! To tak jakby powiedzieć, że komputer nie ma możliwości zainstalowania Linuxa bo jest oparty na Windowsie :wink:

Druga sprawa to taka, że Chat nie jest oparty na Javie ale system w nim zainstalowany.

Androida zainstalujesz na wszystkim co spełnia minimalne wymagania bodaj: Procesor min. 200mHZ i 64MB RAM, więc teoretycznie na CHat powinno zaskoczyć ale sama instalacja wymaga sporo wiedzy i umiejętności a i tak nie będzie to działać tak jak powinno.

ale podzespoły nie są przystosowane do androida, więc więc nie da rady wgrać, może naprzykład moduł wifi nie działać, bądź bluetooth.

Dlatego napisałem, że wymaga to sporej wiedzy i umiejętności żeby to wszystko zaskoczyło.

Po sieci krążą filmiki ludzi, którym udało się zainstalować Androida na telefonach z preinstalowany systemem opartym na Javie więc można sobie zobaczyć jak to wygląda i jak działa.

Choć moim zdaniem to gratka tylko dla pasjonatów i większego sensu takie kombinacje nie mają.

android o ile wiem wymaga, dotykowego ekranu, systemu windows mobile phone / symbian, o instalacji androida na BADA nie słyszałem

Dodane 18.12.2011 (N) 14:53

swoją drogą interesuje mnie możliwość instalacji androida na sony ericsson vivaz, ktory jest całkiem spoko telefon z wyjątkiem niefortunnego symbiana…

pierwsze słyszę o wymaganym windows P i M albo Symbianie czy BADA.

Co do ekranu, i jest i nie jest wymagany już teraz pojawiają się telefony hybrydowe z Androidem i fizycznym klawiszami, którymi można po Androidzie nawigować.

instalowanie androida na komorkach klawiszowych ktore seryjnie nie mialy androida, jest bez sensu, być może po wielu godzinach kombinowania sie i uda zainstalowac, ale to będzie jeden wielki muł… warte kombinowania jest np, taki vivaz, ciekawy procek, dobre podzespoły i system do pupy, ekran oporowy jednakże takowy zawiera również lg gt540 swift z androidem

Nie da rady. Inna architektura procesora. Android ma ARM a Samsung Chat ma procesor z kalkulatora.

Jak masz pisać takie posty to zachowaj te uwagi dla siebie bo nic nie wnoszą.

Android nie ma procesora ARM ale jest on zalecany, natomiast Chat nie ma procesora z kalkulatora .

Producent nie podaje nazwy procesora ale jego takowanie 228mHz i 64mb RAM, więc Android teoretycznie powinien dać się zainstalować.

Widziałem telefon z Androidem Blackberro-podobnego, być może Touch & Type, w każdym razie na “touchgałce” zmieniał podświetlenie.

Prawda jest taka że Android może nie ruszyć, może nie mieć sterowników do urządzeń typu BT, WiFi (co wyżej napisano), anteny/telefonu, wyświetlacza/grafiki, klawiatury, sterowania joystickiem/trackballem itp. Musiał byś się zorientować czy ktoś pisał Androida lub jego modyfikację pod ten telefon. Mimo że ten telefon jest w miarę popularny to pewnie będzie ciężko. Poza tym Andek będzie chodził ociężale na takim czymś.

Okej, odwołam to co napisałem jeżeli dowiesz się pod jaką architekturą działa Chat, skompilujesz na nią Androida a on się na nim uruchomi. To jest niewykonalne.

A 64MB RAM nie starczy na odpalenie samego kernela :slight_smile:

PS. Pisze się MHz i MB a nie mHz i mb.

Jakoś to “niewykonalne” było wykonalne na innych telefonach.

Jest to gratka dla pasjonatów i ludzi z zacięciem, ale nie można napisać, że jest to “niewykonalne”.

Tutaj są opisane wymagania sprzętowe dla Androida, na WikiAndroid też są opisane ale nie chce mi się szukać. Nigdzie nie ma napisane jakiej architektury wymaga Android, więc można podejrzewać, że raczej nie robi mu to większej różnicy.

Kwestia działania to już druga sprawa, zwłaszcza na telefonach na których fabrycznie nie ma Androida. Tak jak wyżej, wszystko jest wykonalne ale jest to do zrobienia przez ludzi, którym na tym zależy.

A tak już nawiasem, my tak debatujemy co się odpali a co nie na CHAT’ie ale nikt jeszcze nie doprecyzował na jakim CHAT’cie ma być ten Android - czy na 335 czy 533 czy jakimś innym ?

Co do pisowni, MHz czy MB - jest to luźna dyskusja dlatego nie przywiązuje do tego uwagi. Ale skoro bije w oczy to postaram się poprawić :slight_smile:

Przykład proszę. Pamiętaj że musi być to zwykły telefon, nie żaden smartfon.

Bo odpalenie androida na procesorze ARM na telefonie który miał wcześniej Windows Mobile/Windows Phone/Badę czy cokolwiek innego nie jest trudne.

Android na chwilę obecną obsługuje procesory o architekturze ARM. Czy Chat go ma - nie wiem. W każdym razie Nokia też ma ARMy a jakoś Androida na nie nie widziałem.

Z chęcia ale na złość gdzieś te filmy poprzepadały #-o

W każdym bądź razie są filmiki z instalką andka na N95, 5230 i iP3.

Jak znajdę (bo znajdę) filmy z instalacją Androida na telefonach bez ARM to podrzucę.

Na razie daje co mam :slight_smile:

Ja też uważam, że nie ma szans na Androida na Chata - nawet zakładając że jest to możliwe, to nikt się za to nie weźmie, bo:

  1. Zamknięty soft, na który trudno stworzyć oprogramowanie, które byłoby w stanie załadować kernel Androida do pamięci i wyrzucić standardowe oprogramowanie (Windows Mobile ma HaRET, który to umożliwia). Nieoficjalnego Androida NAND dorobiło się tylko kilka urządzeń, bo nie jest łatwo napisać cały loader, który startuje w początkowej fazie uruchamiania telefonu.

  2. Chat jest za słaby - te niby 64 MB RAM wymagań dotyczą chyba Androida 1.0 lub nawet pre 1.0. Spróbuj odpalić 2.1 na takiej ilości - taki HTC G1, który miał o wiele więcej i mocniejszy procesor działał dość ociężale, a co dopiero to.

  3. Obecnie Android wymaga dotykowego ekranu. Używanie Androida bez dotyku byłoby co najmniej… uciążliwe.

  4. Odnosząc się do podanych filmików.

  • iPhone to chyba też ARM

  • Na Nokii N95 widzę wersję pre 1.0, czyli użyteczność zerowa

  • 5230 - ale to muli i jeszcze wykrzaczona grafika przez niestandardową rozdzielczość - czyli proof of concept

Więc nawet jeśli jakimś cudem ktoś sportowałby Androida na Chata, to byłby to bardziej proof of concept, niż coś co nadaje się do użytku. Porty na WinMo też w dużej części powstały tylko dzięki obecności bliźniaczego modelu z Androidem - w sumie tylko HD2 ma w pełni sprawnego Androida dzięki HTC Desire, który ma ten sam hardware. No i na koniec kto bardziej kumaty i teoretycznie byłby w stanie to zrobić już dawno siedzi na smartfonie.

Dziękuję. Dobranoc.

Jak mi przykro.

Jedyny prawdziwy Android to ten na iPhone, ale mówiłem - NIE NA SMARTFONACH! Z resztą iPhone ma procesor ARM.

Dwa pozostałe filmiki to FAKE… Ten z N95 to kompletny fake, spójrz na komentarze i oceny.

A ten z tą drugą Nokią to nie Android tylko program symulujący wygląd Androida. Z resztą nieudolnie.

http://www.youtube.com/watch?v=Bd0N7v7F5mE

Sie mu cyferki rozjechały na zegarze;-)

Na Nokiach to są jakieś mody/skórki, a na iOS jest Andek, tyle że widać że chodzi niepłynnie (

).

Już widziałem Andka na Nokia E50 - fajny filmik 3GP;-)