Samsung Delphi czy Nokia 5230

Tak więc chciałbym się poradzić was który telefon wybrać ,czy Delphi lub Nokie 5230. Cena nie gra roli . Tak więc jak narazie wskaże wady i zalety jak dla mnie :

Delphi - To Samsung, którego bardzo nie lubie. Ma klawiature Qwerty i aparat 2 mpx.

5230 - To Nokia , które uwielbiam :wink: Ceniona marka ,ale to nie wszystko. Ma symbiana a to kolejny plus. Niestety ma tylko 2mpx w aparacie ;(

Narazie zostane przy tej Nokii ze względu na symbiana ,ale chciałbym zaczerpnąć waszych opini na wasz temat ;]

@Edit : Sorki źle przeczytałem ;D

A od kiedy to delphi ma aparat 5mpx ? Ma 2 tak samo jak Nokia.

Delphi nie ma aparatu 5 mpix tylko 2 mpix xd

Z tych dwóch modeli nokia bije na głowę samsunga , więc zdecydowanie polecam ci nokię.

A dlaczego nielubisz telefonów Samsung ?? Czy sa według ciebie gorsze ??

Bierz nokie i się nie zastanawiaj.

Ja nie lubię szczególnie samsungów bo miałem j700 i mi się zepsuł… Pozatym starsze samsungi (za nowe uważam samsung wave i galaxy s) mają niezbyt ciekawe oprogramowanie produkcji samsunga i wszystkie są robione na “jedno kopyto” :slight_smile:

Samsung Delphi to telefon dla na prawdę mało wymagających, dla mnie to porażka. Stworzony głównie dla 15-latków, którzy na prawdę dużo pisze sms-ów. Taki odchudzony S3650, z dodaną klawiaturą qwerty (która dla niektórych może być plusem), dzięki czemu cena nie została zachwiana. Zgadzam się z seba47, że Samsung robi strasznie badziewne oprogramowanie w tych swoich tanich modelach, a i nawet motywu nie można zmienić.

5230 jest na pewno, no, bez dwóch zdań lepszym telefonem niż ten wspomniany Samsung. Symbian daje więcej możliwości, szeroki wybór aplikacji, darmowa nawigacja od Nokii. Jeden z najtańszych dotykowych smartphonów na rynku, ale na prawdę daje radę. Są o nim raczej tylko pozytywne opinie. :wink:

sebo47 ,

te “nowe” telefony i tak pewnie przez dłuższy czas nie będę dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce. Operatorzy raczej nie dają w ofertach smartphonów z androidem w przestępnych cenach, tym bardziej tego cacka, Galaxy S. :slight_smile: I jak wiadomo mało osób chce dać za telefon ponad tysiąc złotych, kupując bez umowy.

Praktycznie nie mają oprogramowania ,nic sie nie da wgrać ,zmienić i ciągle jest to samo ;( Pozatym słaba bateria itp.

Wszystkie telefony psują sie mniej wiecej z ta samą częstotliwością.

z tym psuciem to ja miałem wiele nokii i telefony tej marki wiecznie mi się psuły

wieszały się,wyświetlacz się zepsuł itp.

z sony ericssonem nigdy nie miałem problemów oprócz tego że czasem było trzeba soft wymienić

teraz mam samsunga i900 omnię i nic się nie psuje

przekonałem się do samsunga dlatego następnym moim telefonem jest samsung WAVE

Nokia jest droga i w przypadku smartphonów ma kiepskie parametry i kiepski symbian

ale z tych 2 bym wziął nokię

większy wyświetlacz i większa rozdzielczość wyświetlacza i ma system operacyjny symbian zawsze coś lepiej niż ogóle bez systemu