Samsung Galasy Advance - problem z kontem gooogle i pocztą

Witam

Jestem szczęśliwą posiadaczką Galaxy S Advance. I tu zaczynają się problemy.

  1. Przy próbie utworzenia jakiejkolwiek poczty w kliencie androida pojawia się komunikat: Konfiguracja nie została zakończona - Nie można połączyć sie z serwerem. I to nie ważne czy wp czy onet czy o2. Wykluczam błąd bo stosuje się do instrukcji ze stron.

  2. Drugi błąd (może ta sama przyczyna co powoduje błąd poprzedni). Wchodzę w zakładkę Sklep Play czyli google i żeby korzystac ze sklepu trzeba utworzyć konto. Miała problem z utworzeniem gdyż wyskakiwał podobny błąd więc utworzyłam je w pracy normalnie na necie. Więc teraz wchodzę i zamiast klikać utwórz konto klikam zaloguj się. Wpisuje dane i pojawia się napis: Telefon musi skomunikować się z serwerami Google aby skonfigurować konto. Może to potrwać do 5 minut. I oki. Czekam i czekam i po tych kilku minutach wyskakuje komunikat: Nie można ustanowić stabilnego połączenia transmisji danych z serwerem.

Zamiast się cieszyć z telefonu to ja walczę z nim i Mnie to dobija. Proszę o pomoc

Jak łączysz się z netem 3g czy wifi ?

3g wyłączyłam choćna 3g to samo. Ustawione mam GPS. Z Wifi nie korzystam chwilowo bo nie mam takiej możliwości. Czyli podsumowując korzystam z internetu przez sieć orange (pakiet danych 1 GB)

Włącz tryb danych pakietowych przytrzymaj dłużej przycisk po prawej stronie z listy wybierz dane pakietowe bez dostępu do internetu nie skonfigurujesz poczty

Miałem to samo w xperii x10 , i poradziłem sobie z tym .

wziąłem ustawienia fabryczne i już wszystko pięknie działało .

a tak nawiasem mówiąc , jak nie masz skonfigurowanej poczty to większość internetowych aplikacji ci się nie otworzy.

Skoro masz pakiet internetowy to włącz 3G i dane pakietowe i wszystko ruszy.

Pisalam ze 3g tez nie dziala.

Dodane 22.02.2013 (Pt) 19:44

Przywrocilam ustawienia fabfyczne i pomoglo. Fakt ze wszystko mi usunelo ale pomoglo. Dziekuje ci za pomoc. Dzieki tobie ciesze sie telefonem oraz moge uznac temat za zamkniety. Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu.