Samsung galaxy Ace 2 czy Huawei Y300?

Witam.

Muszę na szybko wybrać telefon z oferty Play (przedłużenie) i zastanawiam się nad tymi dwoma; Samsung Galaxy Ace 2 lub Ascend Y300.

Podpowiedzcie który z nich jest lepszy, wydajniejszy.

Nie interesują mnie gry, zależy mi na aparacie, nagrywaniu filmów oraz ogólnej szybkości.

Za Samsungiem przemawia więcej pamięci jednak Huawei ma ciut większy ekran i ponoć lepsze GPU.

Co o tym sądzicie. Liczę na jakieś konstruktywne uwagi a nie w stylu “mam samsunga i jest super”.

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o Twoje wymagania to aparat i nagrywanie filmów - zdecydowanie Ace 2.

Pod względem wydajności są porównywalne, tym bardziej że jak sam napisałeś nie interesują Cię gry - więc nie ma tu aż tak znaczącej różnicy, według mnie minimalnie na korzyść Ace 2 ze względu na większą ilość pamięci RAM.

Większy ekran na plus dla Huawei, ale warto zaznaczyć że Ace 2 mimo mniejszych wymiarów ma identyczną rozdzielczość, a przez to większą gęstość pikseli.

System - Huawei ma bodajże Androida 4.1.1 (nie wiem czy dostał aktualkę), a Ace 2 będziesz musiał do 4.1.2. samemu zaktualizować (domyślnie Gingerbread 2.3.6).

Osobiście wziąłbym Ace 2.

Od 5 miesięcy ma Ace i nie nazekam.Wgrałem Androida 4.1.2 .Zrobilem roota i jest ok.Zdjecia i filmiki super.

Sytuacja trochę się zmieniła i teraz mam dwa inne typy. Samsung Galaxy S Advance lub Alcatel One Touch Star.

Bawiłem się Samsungiem i niestety nie ma czym się zachwycać. Filmiki kręci kiepskie (dużo gorzej niż Nokia C7) problem z filmikami Flash (przy rozdzielczośći 480 nie odtwarza ich płynnie). Nadal nie ma zapowiadanej aktualizacji no i marka która niezbyt mi pasuje.

Alcatel to trochę niewiadoma ale widziałem test i nie jest źle. Ma mniej pamięci, lepsze GPU (chyba),jednak nie jestem pewien odnośnie procka.

Miał już ktoś styczność z tym Alcatelem i może coś o nim napisać ?