Samsung Galaxy Ace 2 po aktualizacji wolno działa i szybko się rozładowuje

Telefon znajomego po aktualizacji androida zaczął wolno działać np. włączenie ustawień trwa 10-15 sekund, przewinięcie ekranu tak samo. Bateria w ciągu 1-2 h pada ze 100% do 0. Wcześniej wytrzymywała 1-2 dni. Niestety nie wiem jak była przeprowadzana aktualizacja androida oraz jaki był wcześniejszy system. Dodatkowo dodam, że przestało czytać kartę SIM po aktualizacji (Play)

Spróbuj zrobić Wipe Cache Partition

https://www.youtube.com/watch?v=3zt–M3t_AM

 

co może pomóc, ale nie musi. Całkowicie bezinwazyjna funkcja, nic nie kasuje, nic nie narusza.

 

Jeśli nie pomoże to Factory reset telefonu, tutaj tracisz już wszystko dlatego trzeba się do tego przygotować (wyeksportować co się da na zewnętrzną kartę SD).

 

Po większych aktualizacjach zazwyczaj zalecany jest Faktory reset telefonu.

A myślałem, że to domena tylko WP 10 Mobile Technical Preview. :wink: Zainstalowałem go na swojej Lumii 1520 i też pojemność baterii zaczęła się kurczyć jakby ją coś pożerało. Niestety tam nie miałem żadnego narzędzia, które by mi z tym pomogło. Musiałem wrócić do starszej, ale stabilnej wersji systemu. 

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników jest aplikacja Wakelock Detector, która działa dobrze na Androidzie do wersji 4.3. W niej można zobaczyć procesy, które nie usypiają się i drenują baterię.