Samsung Galaxy Ace II czy LG L7?

Witam :wink:

Miałem zamiar kupić telefon w Plusie jednak ze względu na ograniczenie umowy tylko do 24 miesięcy ceny telefonów wzrosły. Do tego czekałem ponad 2 tygodnie na HTC One V i podobnie na LG L7, żadnego telefonu nie ma do dzisiaj. Postanowiłem podziękować tej chorej sieci i przejść do Play. Zauważyłem ,że w tej sieci ceny telefonów w umowię na 24 miesiące są znacznie bardziej atrakcyjnie, niż w Plusie przy umowie na 36 miesięcy, nie mówiąc już o nowych 24 miesiącach. Nie miałem wcześniej telefonu w Play i mam do Was pytanie co będzie mi się bardziej opłacało. Postanowiłem wybrać ofertę MIXtura All Inc. 39 zł na 24 miesiące. Spodobały mi się dwa modele telefonów, o to one:

1) LG L7. Telefon w ofercie kosztuje 300 zł. Przemawia do mnie jego duży ekran, Android ICS i wygląd. Jednak obawiam się, że nie dostanę nowego Androida oraz obawiam się jego wydajności.

2) Samsung Galaxy Ace 2. Telefon kosztuje 479 zł, wiem, że różnica jest spora, ale jestem w stanie tyle dopłacić o ile ten telefon jest tego wart. Jestem byłym użytkownikiem pierwszego Ace, zadowolonym użytkownikiem. Ace 2 zapowiada się na telefon miarę wydajny(jak na swój przedział cenowy). Jednak obawiam się, że zostanę ze starym Androidem. Czy są jakieś pewne informacje aktualizacji do Androida ICS lub JB?

Nie chcę propozycji innych modeli i ofert!

Samsung wypuścił listę modeli, które otrzymają aktualizację do JB i jest na niej ACE2… to ci musi wystarczyć :slight_smile:

LG L7 to to samo co L5 ale z większym i lepszym ekranem, moim zdaniem nie warto brać.

Czyli kiepściutko z wydajnością w L7?

To samo co L5, telefon na pewno nie pod gry.

Nie gram zbyt często, ale często przeglądam strony internetowe i mocno mnie irytowało, gdy w starym Ace co chwila przeglądarka została zamykane przy bardziej rozbudowanych stronach :wink:

Porównaj sobie: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5973/5914/0/0/

Na plusy Ace2: wydajniejszy, dwurdzeniowy procesor, aktualizacja do JB, na pewno będzie lepsze wparcie społeczności (CM itd) więcej pamięci RAM.

LG z kolei może utknąć na ICSie i tyle, gorszy procesor, gorsze wsparcie społeczności. Na plus większy i lepszy wyświetlacz (chociaż pół cala to mała różnica)

Bez zastanowienia lepszy ACE2.

Jak dla mnie ACE 2

Zdajesz sobie sprawę, że nowego Ace 2 można kupić na wolnym rynku za ~770 zł? Nie bardzo widzę sens wiązania się z jakimś operatorem na 2 lata, jeśli masz zaoszczędzić jednorazowo tylko 300 zł. Oczywiście usługi w ofertach Mix są mniej opłacalne od typowych prepaidów, więc nie jest to żadna oszczędność, a właściwie bardziej pożyczka, którą spłacisz w regularnych doładowaniach (co samo w sobie nie jest złe, ale nie dla tak małej kwoty).

Tylko kupując telefon na wolnym rynku nadal będę musiał go doładowywać po 40 zł, a telefony najczęściej zmieniam co dwa lata lub nawet dłużej, dlatego dla mnie taka oferta jest jak najbardziej wygodna :wink:

Właśnie o to się rozchodzi, że w zwykłym prepaidzie miałbyś tańsze usługi, więc tak naprawdę na ofercie Mix nie zyskujesz nic. Te 300 zł, które teraz zaoszczędzisz na telefonie i tak zwrócisz w postaci wyższych doładowań, a do tego wiążesz się z operatorem umową. Mówię, ma to sens (jeśli traktować jako zwykłe raty), ale nie na tak małą kwotę. Przez 2 lata tyle się może na rynku telekomunikacyjnym zmienić, że naprawdę wiązanie się na tak niekorzystnych warunkach jest pozbawione sensu.

Doładowań nie będę miał wyższych, a nawet o 1 zł mniejsze, niż te co normalnie wykorzystywałem :wink:

Okej, Twoja decyzja. Jeśli zaś chodzi o sam telefon, posiadam SGS Advance, który podzespołami jest bardzo zbliżony (różni tylko ciut wyższe taktowanie CPU) do Ace 2, więc mogę śmiało polecić tego drugiego pod względem wydajności.