Samsung galaxy ace oraz aktualizacja do 2.3.3 i flash player


(suchmen) #1

Witajcie. Mam samsunga galaxy ace z orange (brandowany chyba) i jest pewien problem. Nie ma na niego androida 2.3.3 poprzez aktualizacje w programie kies. Miała być i podobno dla t-mobile jest dostępna aktualizacja z 2.2.1 froyo do 2.3.3 ale na ten z orange ciągle nie ma. Czy wiadomo coś kiedy będzie aktualizacja? Nie chcę aktualizować/flashować przez inny program, bo stracę gwarancję. Czy aktualizacja przez kies-a usunie mi wszystkie programy i ustawienia z obecnego 2.2.1, czy też nałoży system w wersji 2.3.3 na istniejący? Czy to prawda, że przed aktualizacją powinno się przywrócić wszystkie ustawienia fabryczne systemu i telefonu?

Drugi problem i zagadka to flash na to urządzenie. Mówi się, że powstanie specjalna wersja ale jak na razie to jej brak. Niby przeglądarki mają flasha ale nie zawsze on działa i nie odtwarza video/muzyki. Ludzie piszą, że to za słaby telefon do flasha, bo ma tylko procesor 800mhz ale ja się z tym nie zgadzam. Miałem nokię 5530Xm, która miała procesor taktowany na 439mhz a flash w wersji beta był dostępny w stockowej przeglądarce w symbianie s605th edition i działał jakoś. Odtwarzał pliki z poziomu przeglądarki na youtube jak na komputerze, w dobrej dosyć jakości, jak i na innych stronach. Mimo, że była to beta dodana do telefonu ale działała mimo, że telefon miał znacznie gorszy procesor, mniej ramu i nie posiadał akceleratora graficznego a przypominam, że samsung galaxy ace ma adreno 200 i wszelkie 3-d działa przyzwoicie np. w grach lub benchmarkach. Nie rozumiem dlaczego więc ludzie piszą, że telefon jest za słaby skoro w nokii flash był obecny (prócz wersji lite). Ktoś mi to wyjaśni?

Z góry dzięki za odpowiedź.


(Symoszyn) #2

Witaj suchmen

Może tutaj znajdzież dopowiedzi na swoje pytania.

http://forum.android.com.pl/

http://forum.pclab.pl/topic/693653-Samsung-Galaxy-Ace/

_ Pozdrawiam _


(system) #3

jak jest już wypuszczony 2.3.3 dla Ace ale nie ma go w KIESie to pobierz go z SamiFirmware - na tej stronie są oficjalnie (i nie) wersje - zaktualizuj go ODINem.

Nie wiem dlaczego miałbyś stracić gwarancję skoro wgrywasz oficjalny ROM.

Ja też tak aktualizowałem swojego Mini i moja gwarancja ma się świetnie :wink:


(folusek) #4

na kies nie czekaj bo nie ma aktualizacji dla nikogo nawet dla T-mobile przez Kies chociaż że kupując możesz już mieć 2.3.3 :frowning:

zainstaluj sobie z "" Sierpień 2011 S5830XXKPH Android 2.3.4 bez rosyjskich aplikacji (CSC z lipca 2011 i będziesz zadowolony) :slight_smile:

tu masz instrukcję jak wgrać http://forum.android.com.pl/f303/tutorial-fleszowanie-wgrywanie-firmware-do-ace-66047/

tu masz Spis chronologiczny - Romy Oficjalne http://forum.android.com.pl/f303/spis-chronologiczny-romy-oficjalne-68262/


(suchmen) #5

Zainstalowałem pomyślnie androida 2.3.3 i jestem zachwycony różnicą w szybkości otwierania aplikacji względem 2.2.1. Dzięki za pomoc.


(mariuszsawicki ) #6

witam jak zainstalować androida 2.3.4 na ace ?

-- Dodane 12.10.2011 (Śr) 18:10 --

jak zainstalować androida 2.3.4 na galaxy ace ?


(folusek) #7

zerknij tutaj :slight_smile: http://forum.android.com.pl/f303/fleszowanie-wgrywanie-firmware-do-ace-66047/