Samsung galaxy ACE2 czy Xperia Sola

Który z ww. telefonów byście polecili. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to praktycznie takie same telefony. Tyle, że xperia ma wyższe taktowanie rdzenia o 200mhz ale mniej pamięci, brak możliwości wymiany baterii, nowszy soft.

Do ACE2 jest planowany podobno android 4.1

cena max 800 zł, pułap tych telefonów.

Myślę, że powinien zadecydować wygląd, tzn. który ci się bardziej podoba.

Ace 2 i tak możesz podkręcić (chyba nawet do 1.2GHz).

Nie podobno bo aktualizacja do Androida 4 już jest a procesor Ace 2 ma dwurdzeniowy czyli 2x 800 Mhz więc sie nie zastanawiaj tylko bierz Samsunga…sam go używam i nie żałuję…

ja bym chyba wybrał ACE 2 więcej pamięci ram a procesor można pokombinować podkręcić :smiley: ,szkoda że tak mało miejsca na pliki

poza tym sola jak dla mnie za leciutki jest

Wybrałem ACE 2, ram to najwyżej SD się dołoży, a procesor pewnie ujdzie a jak nie to OC :smiley:

Dobrze zrobiłeś ale widzę że nie bardzo kumasz… co ma pamięć RAM do karty SD…RAM to jest pamięć operacyjna telefonu i Ace 2 ma jej 768 MB…wbudowanej pamięci dla użytkownika ma 4 GB i tą pamięć możesz rozbudować kartą do 32 GB i będziesz zadowolony…

większa ilość pamięci ram w ace2 przyda ci się bardziej niż te 200MHz więcej przy procku w Sola. Ja u siebie mam 512MB całkowitej pamięci ram ,z tego 200MB idzie na sam system zostaje 300MB do dyspozycji niby spoko, ale ciągle się same jakieś procesy uruchamiają aktualizacje i inne duperele i nigdy nie mam tyle wolnej pamięci bo conajwyżej 100MB poniżej tego tel zaczyna już mulić , trzeba ciągle zamykać te procesy ,albo mieć jakąś aplikacje co sama to robi

dobrze zrobiłeś

Tak, mój błąd wcześniejszym poście.

Dla użytkownika jest 1GB bodajże. Słyszałem, że aby aplikacje tudzież gry łądowały się na kartę SD trzeba rootować telefon co oznacza utratę gwarancji? Dobrze rozumuje?

Nic nie musisz rotować…w anroidzie wyższym jak 2,1 aplikacje i gry można instalować lub przenosić na kartę pamięci bez jakichkolwiek kombinacji…chociaż nie wszystkie aplikacje dają się przenieść…

Bardzo oryginalny ten SOC od ST-Erricsona, z jednej strony dwa rdzenie 0.8-1GHz a z drugiej jednordzeniowe mali 400. Chociaż aplikacje powinny na tym śmigać, z grami może być różnie, część na pewno będzie wymagała obniżenia detali.

No i oczywiście tak jak powiedzieli poprzednicy im więcej pamięci tym lepiej, zwłaszcza że JB lubi jak jest dużo pamięci.