Samsung galaxy ACE2 czy Xperia Sola

(Boshi) #1

Który z ww. telefonów byście polecili. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to praktycznie takie same telefony. Tyle, że xperia ma wyższe taktowanie rdzenia o 200mhz ale mniej pamięci, brak możliwości wymiany baterii, nowszy soft.

Do ACE2 jest planowany podobno android 4.1

cena max 800 zł, pułap tych telefonów.

(system) #2

Myślę, że powinien zadecydować wygląd, tzn. który ci się bardziej podoba.

Ace 2 i tak możesz podkręcić (chyba nawet do 1.2GHz).

(Jozek62) #3

Nie podobno bo aktualizacja do Androida 4 już jest a procesor Ace 2 ma dwurdzeniowy czyli 2x 800 Mhz więc sie nie zastanawiaj tylko bierz Samsunga…sam go używam i nie żałuję…

(djosdanielos) #4

ja bym chyba wybrał ACE 2 więcej pamięci ram a procesor można pokombinować podkręcić :smiley: ,szkoda że tak mało miejsca na pliki

poza tym sola jak dla mnie za leciutki jest

(Boshi) #5

Wybrałem ACE 2, ram to najwyżej SD się dołoży, a procesor pewnie ujdzie a jak nie to OC :smiley:

(Jozek62) #6

Dobrze zrobiłeś ale widzę że nie bardzo kumasz… co ma pamięć RAM do karty SD…RAM to jest pamięć operacyjna telefonu i Ace 2 ma jej 768 MB…wbudowanej pamięci dla użytkownika ma 4 GB i tą pamięć możesz rozbudować kartą do 32 GB i będziesz zadowolony…

(djosdanielos) #7

większa ilość pamięci ram w ace2 przyda ci się bardziej niż te 200MHz więcej przy procku w Sola. Ja u siebie mam 512MB całkowitej pamięci ram ,z tego 200MB idzie na sam system zostaje 300MB do dyspozycji niby spoko, ale ciągle się same jakieś procesy uruchamiają aktualizacje i inne duperele i nigdy nie mam tyle wolnej pamięci bo conajwyżej 100MB poniżej tego tel zaczyna już mulić , trzeba ciągle zamykać te procesy ,albo mieć jakąś aplikacje co sama to robi

dobrze zrobiłeś

(Boshi) #8

Tak, mój błąd wcześniejszym poście.

Dla użytkownika jest 1GB bodajże. Słyszałem, że aby aplikacje tudzież gry łądowały się na kartę SD trzeba rootować telefon co oznacza utratę gwarancji? Dobrze rozumuje?

(Jozek62) #9

Nic nie musisz rotować…w anroidzie wyższym jak 2,1 aplikacje i gry można instalować lub przenosić na kartę pamięci bez jakichkolwiek kombinacji…chociaż nie wszystkie aplikacje dają się przenieść…

(sadaj72) #10

Bardzo oryginalny ten SOC od ST-Erricsona, z jednej strony dwa rdzenie 0.8-1GHz a z drugiej jednordzeniowe mali 400. Chociaż aplikacje powinny na tym śmigać, z grami może być różnie, część na pewno będzie wymagała obniżenia detali.

No i oczywiście tak jak powiedzieli poprzednicy im więcej pamięci tym lepiej, zwłaszcza że JB lubi jak jest dużo pamięci.