Samsung Galaxy Core Plus - jak zrootować?

Witam, próbowałem zrootować wyżej podanego Samsunga (Android 4.2.2) za pomocą Kingo root, ale podczas instalowania recovery występuje jakiś problem i program wydaje komunikat, że operacja się nie powiodła. Zatem moje pytanie brzmi, jakim programem mogę spróbować jeszcze raz? Proszę o podanie dobrych aplikacji i ewentualne wytłumaczenie co i jak robić, pozdrawiam :slight_smile:

http://lmgtfy.com/?q=Samsung+Galaxy+Core+Plus+root

 

http://supportsamsung.pl/topic/13004-guiderootandroidg350-rootowanie-samsung-galaxy-core-plus-sm-g350/

starsze telefony mozna rootować bezpośrednio z telefonu. Polecam appke towelroot

miałem sam ten telefon w kolorze czarnym. Pomyślnie zrootowałem go programem na pc o nazwie VRoot. Żeby program mógł zrootować telefon musisz posiadać sterowniki usb do niego. Link do programu VRoot: http://vrootapk.com/ Żeby pobrać wybierz wersję na windows. Tu link do sterowników usb do Samsunga Galaxy Core Plus: http://www.pcworld.pl/ftp/pobierz/pc/50320.html Tylko muszę dać ci kilka informacji, po zainstalowaniu sterowników a potem VRoota i po włączeniu VRoota musisz kliknąć taki zielony przycisk w rogu z kwadratami. pO zresetowaniu telefonu tel będzie zrootowany ale będziesz miał chiński program do zarządzania rootem żeby go zmienić musisz ze sklepu play pobrać program Menedżer Plików tu link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.fm&hl=pl Po pobraniu i zainstalowaniu go musisz wejść w ustawienia tego programu i wybrać opcję przeglądania plików root wyskoczy ci okno po chińsku naciśnij przycisz po lewej w tym okienku jeśli nie będzie ptaszka w tej opcji w programie to naciśnij przycisk po prawej. Jeśli ptaszek będzie w opcji przeglądania plików root to przejdź w programie do urządzenie wybierz taką ikonkę lekko u góry z androidem na ekranie telefonu i przejdź do system->app-> i znajdź aplikację o nazwie kingoroot. Jak ją znajdziesz to ją usuń po czym przejdź do sklepu play i pobierz program o nazwie SuperSU tu link: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=pl po pobraniu tej aplikacji i zainstalowaniu jej będziesz miał w pełni zorootwane urządzenie. Pozdrawiam :slight_smile:

Wielkie dzięki krystianspoko, wszystko szło dobrze dopóki nie uruchomiłem SuperSu. Aplikacja wywala komunikat, że trzeba zaktualizować plik binarny, więc klikam “kontynnuj”, potem wybieram normalną instalację i wyskakuje komunikat, że instalacja zakończona niepowodzeniem. Dlaczego tak się dzieje?

 

edit: Obejdzie się chyba bez SuperSu. King Root chyba działa w ten sam sposób, więc z niego będę korzystać. A jakie są najlepsze apki do optymalizowania zrootowanego Androida?

a którą opcję w supersu wybierasz? nie wybieraj opcji htc tylko tą drugą, i czy usunąłeś kingorota według mojej instrukcji?

Kingo Roota usunąłeusunąłem, jedyne co mi zostało to wczesniej wspomniany King Root, którego usunąć się nie da. Pisałem, że wybieram normalną instalację.