Samsung Galaxy Gio - ładowanie - dziwne zjawisko

Witam :slight_smile: , mam problem z ładowaniem telefonu Galaxy Gio, otóż gdy podłączam kabel USB, telefon raz wibruje, później pojawia się na ekranie pusta szara bateria i kilka kropeczek, jak wcześniej kropeczki postępowały i telefon się ładował teraz nic się nie dzieje i po kilku sekundach telefon się wyłącza, później za kilka sekund znów włącza, i pokazuje się taka sama bateria tyle że bez kropeczek. Jak pokaże się taka bez kropeczek, to następnie pojawia się ekran z nazwą telefonu i marką, i za 5-10 sekund wszystko gaśnie, i tak w kółko przez nawet całą noc… Nie wiem co robić.

Czyli tak - Podłączam, wibracja, bateria z kropeczkami (brak animacji kropeczek), gaśnie, za 2 sekundy znów bateria, bez kropeczek (też jest wibracja), następnie, ekran startowy telefonu, i wszystko gaśnie, i tak dalej i tak dalej…

Jeśli ktoś wie co można by było zrobić to błagam o pomoc. :frowning: :frowning: :frowning:

Recovery się nie włącza, próbowałem wiele sposobów. resetu telefonu nie mogę zrobić bo on nawet się nie chce włączyć.

PS. Problem pojawił się po tym jak telefon padł mi w nocy od słuchania muzyki, bateria padła podłączyłem i działo się tak jak to opisałem…

Zainstaluj na nowo system zgodnie z tym poradnikiem:

http://forum.android.com.pl/f410/wgrywa … gio-87894/

a ROM pobierz stąd:

http://forum.android.com.pl/f410/spis-c … zny-99954/

Pozdrawiam

************

  • Aktualizacji najlepiej dokonywać na telefonie, którego poziom baterii jest większy niż 50%" powiedz mi *********** jak mam to zrobić skoro telefon nawet mi się nie uruchamia? Stary, światło nadziei się zapala, gdy widzę że ktoś odpowiedział na Mój post, ale gaśnie jak widzę kogoś kto nawet nie przeczytał mojego postu, Ba nie zrozumiał że telefon się nie włącza! boże, widzisz i nie grzmisz.

"włącz w telefonie tryb debugowania: Ustawienia --> Aplikacje --> Dla Programistów --> Debugowanie USB (w wersji 2.3 “Dla programistów zastąpiono “Opracowywanie”)” - hahahahah oddam Ci mój PC jak przyjdziesz i WŁĄCZYSZ TEN TELEFON!

takie piękne popołudnie a ja musiałem się ********* :-x

jak cię internet wkurza to może z niego nie korzystaj :wink:

flashowanie na 50% baterii nie jest mega koniecznością.

debugowanie często jest samo włączone, ale tym się nie przejmuj bo i bez tego komputer/odin powinien wykryć telefon.

spróbuj wejść w tryb “download” (vol-, home, power) jeśli wejdzie to odpal odina, wstaw wszystko jak trzeba i podłącz telefon - może wykryje.

Jak nie wykryje to pozostaje ci serwis.

Nie wiem jakiej innej rady się spodziewasz, ale raczej wątpię, że ktoś poradzi ci coś innego.

Ja bym na twoim miejscu najpierw zrobił Hard Reset (zerowanie pełne). Zrób backup kontaktów (jeśli masz je na fonie) a potem Przywróć ustawienia fabryczne, lub tak jak byś chciał zadzwonić wpisz kod; *2767*3855#

A jak chcesz to zrobić bez recovery i bez włączonego telefonu? chyba skądś tą klawiaturę do wpisania kodu musi wziąć.

co innego wejście w download.

ty nie rozumiesz ze on się nie ładuje, więc jak mam wejść w ten Twój tryb download skoro nie mam zasilania? jak podłącze go pod USB to nic nie można zrobić, bo cały czas dzieje się to co opisywałem … raz udało mi się wejść w recovery, znikł po 2 sekundach…

Spróbuj jeszcze wyjąć baterię, wciśnij klawisze do uruchomienia trybu download i podepnij kabel USB, jak to już nie pomoże no to niestety ale pozostaje ci serwis.

W tym sposobie czasem nie pokazuje się żaden obraz ani napis, dlatego rób to przy włączonym odinie, wtedy będziesz wiedział czy go wykryło.

Jak nie potrafisz wejść nawet w tryb download to znaczy, że usterka jest głębsza i telefon padł na amen :slight_smile:

Swoją drogą to naprawdę dziwne, że telefon po padnięciu baterii się nie podnosi nawet do takich rzeczy jak recovery.

Panowie, z radością ogłaszam że wszystko to była wina wadliwej/spalonej baterii, podłączyłem baterie od kumpla i telefon działa. Więc pozostaje mi się zaopatrzyć w nową baterię do tego modelu ;] z Góry dziękuje za porady. Temat można zamknąć. Pozdrawiam