Samsung Galaxy Grand Prime - spacje między literami przy pisaniu

Piszę ten post w imieniu starszej kobiety, która nie ma nikogo do kogo może się zwrócić z pomocą.
Jej problem polega na tym, że jak pisze do mnie na messengera, albo w FB w wątkach to jej pismo wygląda tak:
J a k p i s z e d o F r a n c j i t o j e s t w s z y s t k o OK .b e z p r o b l e m u m o g ą o d c z y t a ć
Pojawią się między literami spacje. Przez to ma problem z logowaniem się, zakładaniem np konta, płatnościami etc.
Co to może być za przyczyna? Pani mieszka w DE. Jej model telefonu to S a m s u n g ,G A L A X Y
G R A N D ,P r i m e
Gdyby to jeż miało w czymś pomóc to sieć Vodafone.
Dziękuję w imieniu tej Pani za pomoc.

Spróbuj się dowiedzieć, czy dotyk działa poprawnie i czy ten problem występuje też w innych aplikacjach, czy tylko na FB / Messengerze - ew. kiedy się to zaczęło (okoliczności), może coś pobrała przez przypadek…

Obstawiam, że pisze z automatycznym podpowiadaniem i zamiast pisać słowa ciągiem, to po każdej literze wybiera z listy podpowiadania tą samą pojedyncza literę - wtedy słownik sam wstawia spację. Dlatego np “OK” jest dobrze, bo pojawia się w podpowiadaniu i pani w to klika.

Więc, tak problem dotyczy też innych aplikacji, maila itp. Ona mówi, że jak pisze do Fancji na messengerze to mogą odczytać i nikt jej nic nie mówi. Ja też mogę odczytać bo to się da, ale wk…wia.
Po drugie ona ma problem z logowaniem tam gdzie nie ma zapamiętanych loginów i haseł.
Może być tak jak mówi AnonimX, bo zauważyłem, że niektóre słowa jej wychodzą. :slight_smile:
Natomiast jak zmienić ten słownik w tym tel?
Ja to noga jestem w telefonach to nie bardzo wiem jak pomóc.

W ustawieniach klawiatury można wyłączyć podpowiadanie i autokorektę, tylko po co? Po wybraniu podpowiedzi nie trzeba klikać spacji. Przynajmniej ja tak mam na mojej Xperii M5 przy użyciu SwiftKey, że kiedy wybiorę podpowiedź, to samoczynnie wstawia mi spację i zaczynam pisać kolejne słowo. Podobnie miałem z kropką, ale ja to wyłączyłem, bo mnie wkurzało podczas wpisywania adresów e-mail lub WWW. Zamiast np. “www.dobreprogramy.pl” miałem "www. dobreprogramy. pl.

Ale problem jest w tym, że kobieta pisze tak po kolei:
Samochód
a ja to widze
s a m o c h o d
Jak to zmienić???

Może trzeba zmienić klawiaturę domyślną?

Ja od siebie mogę polecić SwiftKey. Odtąd, kiedy jej używam, nie wyobrażam sobie powrotu do np. fabrycznej Klawiatury Xperia, choć ona też nie jest zła. Jednak wydaje mi się, że SwiftKey tak jakby lepiej dostosowuje się do użytkownika (uczenie się na podstawie treści na FB, maili na Gmailu itd.).
@hubsol Zainstaluj ją sobie na próbę i zobaczysz, czy to pomogło. Polecam jeszcze doinstalować sobie jakiś motyw - ja używam motywu “Clean”.

Eureka.
Opanowane. Wyłączone przewidywanie tekstu i już jest ok.
Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w temat.

Ja tam nic nie będę instalował, bo kobieta mieszka ode mnie 800 km:-) I chciałem jej pomóc. To co zrobiła powyżej zadziałało. Ewentualne instalacje , to już nie ten wiek. No tak kurna czasem jest. my też będziemy dziadkami i pewnie nie z jednym czymś co dopiero wymyślą będziemy mieć problem:-)

Ale na swoim telefonie sobie ją wypróbuj jak chcesz, bo warto.

Ja mam 40 na karku i już mi to nie jest potrzebne do szczęścia. I tak używam komputera. A tel mam do czytania maili gdy jestem poza kompem i do dzwonienia:-) Ja ze starej daty. Ale dziękuje za radę.

Problem nie pojawił się przez przewidywanie tekstu proszę Pana, pojawił się, ponieważ Pana znajoma zapewne wpisywała literę i wybierała ją następnie w podpowiedziach, tzn:
image

W niektórych klawiaturach domyślnie po wybraniu sugestii z paska wyżej następuje spacja automatyczna, ma to przyspieszyć pracę, ponieważ wybiera się podpowiedź słowa, a nie jedną literę, Pana znajoma powinna zmienić ten odrobinę bezsensowny sposób pisania, pozdrawiam!