Samsung Galaxy j2 problem z uruchomieniem

Samsung Galaxy j2 włącza sie i wyskakuje ikona proces android.procrss. acore został zatrzymany proba zresetowania na marne nie chce się zrobić ponieważ wyłącza sie i sam sie włącza ale bardzo dlugo pomocyyy! Telefon używany przez moja mamę pół roku i takie cos… Nic nie można zrobić…

Na przyszłość twórz proste tytuły wątków, a w pierwszym poście opisz dokładnie problem.

Jeśli nie możesz przywrócić ustawień fabrycznych, bo błąd uniemożliwia wejście do menu, a telefon jest na gwarancji to zostaje serwis. Chyba, że czujesz się na siłach wgrać oprogramowanie samemu.

Mama byla w serwisach i "próbowali wygrać " ale im nie wyszło i gościu powiedział ze to płyta główna

Widocznie była u “pana Kazia”, który handluje telefonami, a nie w prawdziwym serwisie, bo tam nie próbują, tylko wgrywają.

1 polubienie

Trzeba na nowo wgrać soft. Znajdziesz go na stronie sammobile.com, a instrukcję szybko na np. YT.
W skrócie:
Pobierasz pliki z oprogramowaniem,
Pobierasz program Odin, który służy do wgrywania softów w Samsungach,
klikasz na “AP” i wybierasz plik ze softem,
Potem na Download
podłączasz tel w specjalnym trybie “Download Mode” trzymając przycisk ściszania podłączasz smartfon do kompa - przedtem go wyłącz
Kiedy u góry programu Odin pojawi się info o podłączeniu fona klikasz na "Download"
Jeśli nic się nie stanie, tj. system nie wykryje urządzenia, to najpierw kliknij na “Download”, a potem podłącz urządzenie;
Czekasz, aż Odin zrobi swoje;
Jeśli u góry pojawi się napis “Pass”, to możesz odłączyć telefon;
Gotowe!
Tu masz linka do strony ze softami:
https://www.sammobile.com/firmwares/
Uwaga! W pole wyszukiwarki wpisz DOKŁADNY symbol twojej J2-ki, gdyż na rynku jes kilkanaście wersji tego modelu. Symbol znajdziesz albo na pudełku, albo pod baterią, jeśli tel jest “rozbieralny” (wymienna bateria)
Link do Odina:
https://odindownload.com/
Jak co, to pisz.

2 polubienia

Zgrałam sobie wszystko i kiedy chciałam wygrać softa telefon nie włącza sie i nawet nie reaguje na ładowarek wiec pomyslałam zeby polezał kilka dni ale to nic nie dało…

Opisz jak dokładnie przeprowadzałaś operację wgrywania. W takich przypadkach stres i pośpiech są największymi wrogami. Na pewno robiłaś wszystko tak, jak pisałem??
Tu masz filmik, jak to ma wyglądać i jak to robić:


Ale przypominam, sprawdź jaki masz symbol telefonu. Na filmiku jest pokazywane na urządzeniu o symbolu SM-J200H, a są jeszcze SM-J200Y, M, G i F. To bardzo ważne, bo jakwgrasz zły soft, to tel może już nie wstać! Wtedy tylko wymiana płyty głównej pomoże, więc bądź ostrożna i przede wszystkim rób wszystko ze spokojem i powoli.

Tu jeszcze jeden filmik, ale wyłącz głos, bo autor postanowił dodać dość przejmującą muzykę:)

Chodzi o to ze najpierw sciagnełam odina
i softa, telefon leżał ponieważ nie chciałam robic wszystkiego na raz i dzis miałam wygrać wszystko ładnie z instrukcja od pana ale kiedy próbuje włączyć telefon nie chce sie włączyć wiec pomyslałam ze jest rozładowany wiec go podlaczyłam ale on nawet nie reaguje na ładowarek i model mojej mamy Samsunga to sm-j200h i mam ten soft tylko telefon nie chce sie uruchomić takze nic jeszcze na niego nie wgrywałam i mama mówiła ze jak byla za granica to tez tak sie robiło ze nie działał a po 3-4 dniach działał ale on leży juz więcej niz te 3 dni… I nie wiem co się dzieje

Można by poszukać czy idzie kupić np. sprawną baterię i zobaczyć czy zareaguje.