Samsung Galaxy J3 2016 instalacja gier i aplikacji na karcie SD

(enjoypoznan) #1

Witam

W jaki sposób uczynić aby ściągane aplikacje i gry instalowały mi się od razu na kracie SD a nie w pamięci telefonu?

Dość długo szperałem w ustawieniach aplikacji oraz pamięci ale bez efektu.

Pozdrawiam

(Przemo78) #2

Z tego co się orientuję w serii J nie ma możliwości instalacji na karcie SD. Pozostaje tylko przesunięcie zainstalowanych aplikacji z pamięci telefonu na kartę SD, z tym, że nie wszystkie apki da się przesunąć.

(enjoypoznan) #3

Dzięki. Właśnie zainstalowałem grę w pamięci tel, przeniosłem na SD. Trochę dziwne że nie można od razu na SD zwłaszcza że tel obsługuje kartę do 128GB.

(Piotrek2255) #4

Można też na zewnętrznej karcie, potrzebny jest root, xposed framework, moduł xinternalSD, płatna aplikacja Link2SD(7.99zł) i wszystkie dane będą trzymane na zewnętrznej SD.

(enjoypoznan) #5

I to rozwiązało mój problem. Podziękował serdecznie. Trochę można mieć żal do Samsung-a że fabrycznie nie ma możliwości instalowania od razu na SD…

(Piotrek2255) #6

Nie wiem dlaczego ludzie tak się boją tego roota? bo im samsung anuluje tą ich śmieszną gwarancję?

Android zaczyna działać dopiero po rootcie, kiedy można wszystko.

Żal o brak instalacji na SD można mieć do Google i ich śmiesznych widzi mi się. O brak fabrycznego roota również, bo można tą opcję zaszyć w menu i kto potrzebuje to skorzysta, bez dziwnego kombinowania i strachu przed konsekwencjami za używanie WŁASNEGO urządzenia.