Samsung Galaxy Mini 2 - Co można zrobić z nim w 2020 (prócz wyrzucenia go do elektrośmieci)?

Dzień dobry. Ostatnio w mojej szafie znalazłem skarb w postaci Samsunga Galaxy Mini 2. Po uruchomieniu okazało się, że telefon działa na Androidzie 2.3.6, co jest dosyć słabą wiadomością. Sklep Play nie działa, crashuje się parę sekund po uruchomieniu z komunikatem “Aplikacje Sklep Play (proces com.android.vending) została nieoczekiwanie zatrzymana”. W takim razie mam parę pytań:

  1. Czy można na niego zainstalować nowszego androida (przynajmniej 4, chociaż wiem, że nowszych nie uciągnie)?
  2. Jeśli nie, czy można rozwiązać kłopot ze Play Store?

Z góry dzięki za pomoc.

Poszukaj na XDA lub zapytaj tu:

Troszkę średnio rozumiem problem, co można zrobić z tym telefonem?
Odpowiedź brzmi: korzystać, jak z telefonu.
Można dzwonić, pisać smsy, robić zdjęcia lub słuchać muzyki.

Natomiast korzystanie ze smartphonea nie uda się, kwestie wydajności. Nie zagrasz na tym w nic, FB też nie pójdzie, jeżeli musisz coś wgrać, to wgraj z pliku APK, powinno to działać. :wink:

Jeżeli telefon jest dla Ciebie “zbyt mało smart”, to daj większą czcionkę i ciocia/babcia się ucieszy pewnie. :wink:

Toż to ma 512MB RAM i 4GB pamięci wbudowanej. Było to nieużywalne już w czasach “świetności” tego smartfona.

Zrootuj go, zrób backup i wywal wszystkie usługi Google. Przynajmniej nie będzie się crashować i czas na baterii będzie dłuższy.
Aplikacje możesz zainstalować z plików apk pobranych pod odpowiednie target API.
To nie czasy, że nakładka Samsunga była mocno zintegrowana, więc powinno się udać.

Chyba ci się z MS-DOS-em pomyliło.

Za około 300zł możesz kupić smartfona z 3GB RAM i współcześniejszymi parametrami. Ten który masz nadaje się jedynie do dzwonienia, ewentualnie jako modem WiFi o małym zasięgu i w żaden sposób tego nie przeskoczysz.